Iepriekš rakstīju par to, “Kā atrast piemērotākos atslēgvārdus pelnīšanai internetā” , un cik liela nozīme pareizai atslēgvārdu izvēlei. Šoreiz – par to, kā šos atslēgvārdus pareizi lietot savā interneta vietnē, lai piesaistītu iespējami lielāku apmeklētāju skaitu.
Vai jau izlasīji “Kā darbojas internets”? Tad sapratīsi, kā interneta meklētājprogrammas interneta vietnēs meklē šos atslēgvārdus, kā to reģistrē savā atmiņā (indeksē) un izmanto lai interneta lietotājiem piedāvātu meklēto informāciju. Tādēļ svarīgi zināt, ko jūs jau no paša sākuma varat darīt, lai šīs meklētājprogrammas atrastu būtiskos atslēgvārdus jūsu interneta vietnē.
1.Atslēgvārdi domēnu un apakšdomēnu nosaukumos.
Domēnu un apakšdomēnu nosaukumi ir pirmie pieturas punkti, pēc kuriem meklētājprogrammas atrod jūsu interneta vietni un izdara secinājumus, par ko šī vietne ir. Tādēļ svarīgi, lai būtiskie un raksturojošie atslēgvārdi ir domēna nosaukumā.
Tomēr katrā konkrētā nozarē šie vislabākie atslēgvārdi jau aizņemti, tos izvēlējušies konkurenti savu domēnu reģistrācijā. Ko darīt? Viena iespēja ir tāda, ka par domēnu vārdu izvēlas kādu citu īsu vārdu vai burtu kombināciju, bet svarīgos atslēgvārdus lieto apakšdomēnu nosaukumos. Apakšdomēnus nav jāreģistrē un jūsu izdomai nav ierobežojumu, bet atslēgvārdi būs redzami jūsu weblapu URL adresē.
2.Atslēgvārdi weblapu nosaukumos (title)
Veidojot weblapu, tās nosaukumā lieciet atslēgvārdus, jo weblapu virsrakstu kodu (title) īpaši pamana meklētājprogrammu zirnekļi.
3.Atslēgvārdi teksta daļu virsrakstos
Arī teksta daļu un nodaļu virsrakstos vajag izmantot atslēgvārdus un atbilstoši formatēt, izmantojot opciju “heading”, sākot ar Heading 1 lapu virsrakstos (title) un turpina līdz Heading 3 nodaļu virsrakstos.
4.Atslēgvārdu izvietojums tekstā
Meklētāj programmu zirnekļi atslēgvārdus pamanīs ātrāk, ja tie būs lietoti teksta nodaļu sākumā un beigās, rindkopu sākumā un beigas. Atslēgvārdus var arī “izcelt” tos pasvītrojot vai lietojot “trekno” (bold) noformējumu.
5.Atslēgvārdi failu nosaukumos
Ievietojot interneta vietnē kādu papildus informāciju, ieteicams šo failu nosaukumos izmantot atslēgvārdus, vai arī failus nosaukt atbilstoši to saturam. Piemēram, fotokamera automātiski piešķir fotogrāfijām nosaukumus DSC-234.jpg. Bet šāds nosaukums nevienam neko “neizsaka”. Pārsauciet fotoattēlu tā, ka nosaukums atbilst tam, kas attēlā redzams, un iespējams, ka jūsu interneta vietni cilvēki atradīs tikai tādēļ, ka meklējuši konkrētu attēlu. Tāpat arī ar citiem failu nosaukumiem – doc, excel, pdf un citos formātos.
6.Atslēgvārdu daudzums tekstā
Nav vienotu domu par to, cik daudz atslēgvārdiem vajadzētu būt tekstā. Ir viedokļi, ka no 2 % līdz 10 %, bet tas ir subjektīvi. Svarīgi ir tekstu nepārblīvēt ar atslēgvārdiem tik daudz, ka lasītājiem grūti saprast rakstītā jēgu un gūt kādu labumu no izlasītā. Svarīgs taču nav atslēgvārdu blīvums, bet gan tas, lai apmierināti būtu jūsu weblapu apmeklētāji, kuri ir jūsu potenciālie klienti.
Kopsavilkums
Atslēgvārdi ir kā labs darba rīks, kura prasmīga pielietošana palīdz piesaistīt meklētājprogrammu uzmanību un palielināt pelnīšanas iespējas.
by