Kā darbojas Affiliate Mārketings

Fancy.lvAffiliate angļu valodā nozīmē: uzņemt par biedru, pievienot kā filiāli. Tātad – kļūt par partneri. Tādēļ Affiliate mārketinga latviskais nosaukums ir Partnermārketings.

Affiliate mārketings ir viens no populārākajiem naudas pelnīšanas veidiem internetā. Populāri skaidrojot, affiliate mārketings darbojas pēc šādiem principiem.

Tirgotājam ir prece, kuru tas vēlas pārdot. Lai par tirgotāja piedāvājumu uzzinātu iespējami lielāks potenciālo pircēju skaits, tirgotājam jāorganizē reklāmas kampaņa, kurai vajadzīgi gan cilvēki, gan līdzekļi. Tā vietā, lai to visu organizētu pats, tirgotājs meklē starpniekus, komersantus, ar kuriem slēdz vienošanos par preces reklamēšanu, bet maksā tikai noteiktu komisijas maksu par sekmīgu darījumu – preces pārdošanu. Tas nozīmē, ka tirgotājam nav jāiegulda līdzekļi reklāmas kampaņā – to pa savu naudu (un risku) veic komersants.

Tirgotājs no savas puses piedāvā informāciju par preci (apraksts, attēli, video vai paraugi), nosaka reklamēšanas ierobežojumus (ja tādi pastāv), uzglabā preci un pats to nosūta pircējiem, izmaksā komisijas naudu komersantiem.

Komersantam ir vēlēšanās nopelnīt,   tādēļ tas vienojas ar tirgotāju par tam piederošas preces reklamēšanu ar atļautām metodēm, izmantojot tirgotāja piegādāto informāciju par preci. Maksāts tiek tikai par sekmīgu darījumu, tādēļ visu reklāmas kampaņu komersants organizē un realizē pa saviem līdzekļiem, uz savu risku.

Komersantam nav pašam jāiegādājas tā prece, kuru tas reklamē. Komersantam nav prece jāuzglabā un jāpiegādā pircējam.

Affiliate mārketinga lielākie ierobežojumi:

Tirgotājam jāveido liela skaita komersantu darbības uzskaites sistēma un jāveic norēķinus ar komersantiem;

Komersantiem ir vēlme pelnīt, bet iesācējiem trūkst prasmes kā to darīt;

Tirgotāji nosaka minimālo izmaksājamo komisijas summu, kuru iesācējiem grūti sasniegt un zūd motivācija;

Preces popularitāte noteiktā ģeogrāfiskā vietā – ja komersants nezina svešvalodas, tad grūti veidot plašu un ienesīgu reklāmas kampaņu;

Affiliate mārketinga priekšrocības:

Internets ļauj pelnīt neatkarīgi no paša dzīvesvietas, vecuma, pieredzes  un izglītības;

Viss atkarīgs no katra indivīda uzņēmības, darba spējām un gatavības riskēt ieguldot naudu, laiku un paša darbu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather