Kā atrast piemērotākos atslēgvārdus pelnīšanai internetā

AtslēgvārdiKas ir atslēgvārdi

Ko jūs darāt, ja kaut ko meklējat internetā? Atverat mekletājprogrammu, piemēram GOOGLE, un ierakstāt lodziņā būtiskus vārdus, pēc kuriem cerat atrast meklēto. Ja rezultāts jūs neapmierina, lodziņā rakstāt citus vārdus vai citu vārdu salikumu.

Šie vārdi, kurus jūs lietojāt kaut ko meklējot internetā, arī ir atslēgvārdi. Attiecīgi tiem, kuri internetā ievieto kādu informāciju, jāprot izvēlēties saturu vistiešāk raksturojošus atslēgvārdus un jāzina, kā šos atslēgvārdus prasmīgi pielietot savā weblapā.

Kā atrast piemērotākos atslēgvārdus

1.Iedomājieties pēc kādiem atslēgas vārdiem jūs pats vai citi interneta lietotāji meklētu konkrētu informāciju. Ar kādiem vārdiem visvairāk jums asociējas tas, ko meklējat internetā. Tas var būt viens vārds, vai arī divu un vairāk vārdu apkopojums – vārdu kopa.

Lietojot tikai vienu atslēgas vārdu, meklētāj programma jums piedāvās sarakstu ar weblapām, kurās jūsu izvēlētais vārds ir atrodams. Rocieties nu tām cauri un meklējiet. Bet lietojot vārdu kopu, jūs precizējat – ko tieši vēlaties atrast – un meklētāj programma sašaurina rezultātu sarakstu un tas daudz vairāk atbilst jūsu vajadzībām.

Piemēram, ierakstot lodziņā vārdu “televizors”, GOOGLE atrod 1 500 000 weblapu, kurās pieminēts atslēgvārds “televizors”. Precizējot meklējamā televizora modeli – ierakstiet “LED televizors” un atbilžu loks šaurāks – vien 606 000 weblapu. Savukārt jautājot vēl precīzāk “LED televizors 47 collas” – atbildē būs vien 505 000 lapu.

Izvēloties atslēgvārdus savai weblapai, liela nozīme, cik daudz lapu, kas satur šos atslēgvārdus, jau ir ievietotas internetā. Jo lielāks skaits, ko uzrādīs meklētājprogramma konkrētam atslēgvārdam – jo lielāka jums būs konkurence, lai tieši jūsu weblapu meklētājprogrammas parādītu lasītājiem. Neliels piemērs jau tika dots iepriekšējā rindkopā.

2.Tomēr konkurējošo lapu skaits vien nav rādītājs tam, cik veiksmīga var būt konkrēto atslēgvārdu izvēle.  Varbūt atradīsiet tādus atslēgvārdus, kuriem maza konkurence, bet … vēl  jānoskaidro, cik daudz interneta lietotāju meklē informāciju ar konkrētiem atslēgvārdiem. Kāda jēga veidot savu weblapu ar atslēgvārdiem, pēc kuriem nav pieprasījuma?

Atslēgvārdu meklējumu skaitu, kā arī rast idejas citiem atslēgvārdu savienojumiem var atrast bezmaksas GOOGLE atslēgvērdu rīkā – kas ir daļa no GOOGLE AdWords (reklāmu izveides programmas). Šajā programmā vispirms jāizveido savs konts, pat tad, ja neplānojat internetā izvietot maksas reklāmas. Un tad piekļūstat Googles Atslēgvārdu rīkam.

Internetā pieejami arī citi atslēgvārdu rīki, bet lielākā daļa no tiem ir maksas pakalpojumi, un statistikas datus šie pakalpojuma sniedzēji tāpat ņem no Google.

GOOGLE Adwords atslēgvārdu rīka lapā var atrast šādu informāciju:

  • Cik reižu mēnesī, kādā valodā, kādā valstī interneta lietotāji meklējuši informāciju izmantojot jūsu izvēlētos atslēgvārdus. Tātad – kāds ir pieprasījums.
  • Programma parāda priekšlikumus (idejas) citiem atslēgvārdu salikumiem, kas izmantojami konkrētā nozarē.
  • Var redzēt konkrētā atslēgvārda “vērtību” – jo augstāka atslēgvārda vērtība,  jo lielāka nauda apgrozās konkrētā nozarē, bet tas arī nozīmē, ka tur būs īpaši liela konkurence.

Kurus atslēgvārdus izvēlēties? 

Tas ir tāpat kā jebkurās tirgus attiecībās – jāizvēlas tos atslēgvārdus, pēc kuriem vislielākais pieprasījums (pēc GOOGLE Adword atslēgvardu rīka datiem), bet ir vismazākais piedāvājums (pēc GOOGLE mekētājprogrammas atrastā weblapu skaita ar konkrētajiem atslēgvārdiem).

Var izveidot vienkāršu Excel tabulu ar 4 kolonām:

  1. atslēgvārdi
  2. meklējumu skaits mēnesī (no Google Adword)
  3. rezultātu skaits (atrasto weblapu skaits no Google meklētājprogrammas)
  4. attiecība starp 2.kolonu (meklējumiem) un 3.kolonu (rezultātiem)

Ceturtajā kolonā redzamais rezultāts parāda konkrētā atslēgvārda konkurētspēju konkrētajā nozarē. Jo lielāks rezultāts matemātiskajā izteiksmē, jo “spēcīgāks” atslēgvārds. Excel palīdz šos atslēgvārdu sarakstu pārgrupēt pēc to konkurētspējas … tālāk pašiem jāizvēlas, tieši kurus no tiem izmantosiet savā weblapā.

Jā, tas prasa laiku, bet ieguldītais darbs un laiks atmaksājas – jūsu weblapu interneta meklētāj programmas pamanīs un indeksēs daudz īsākā laikā, nekā tad, ja atslēgvārdus izvēlēsieties  “uz dullo”.  Esmu redzējis vizuāli skaisti izveidotas lielu kompāniju weblapas, bet tajās pavisam nav padomāts par atbilstošu atslēgvārdu izvēli. Turpretī atsevišķu komersantu individuālās lapas, prasmīgi izmantojot atbilstošus atslēgvārdus, GOOGLE rezultātu lapās atrodamas daudz, daudz augstāk. Līdz ar to – arī vairāk apmeklētāju. Vairāk apmeklētāju – vairāk ienākumu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather