Krāpšanās interneta biznesā

krāpnieksInternetā, kā jebkurā biznesa nozarē ir gan sabiedrotie, gan konkurenti, kā arī netrūkst dažādu krāpnieku, kuri izdomā visādus viltīgus paņēmienus naudas pelnīšanai. Pirms kāda laika viens no maniem paziņām arī piedzīvoja šādu krāpšanās gadījumu. Tā būtība bija šāda …

Internetā visai aktīvi tirgoja informatīvu mācību materiālu par to, kā soli pa solim uzsākt savu biznesu un gūtu lielus ienākumus. Piedāvātais materiāls sastāvēja no daudzām savstarpēji saistītām daļām un oriģinālā variantā angļu valodā saturēja patiesi vērtīgu un noderīgu informāciju. Bet Latvijā parādījās šī projekta „latviskots” variants ar daudz zemāku vērtību.

Katrai produkta daļai bija noteikta minimālā cena – teiksim, 20 lati. Ja varēja un prata – drīkstēja pārdod tālāk arī dārgāk. Tomēr netrūka arī tādu, kuri šos noteikumu pārkāpa un nodarbojās ar vairumtirdzniecību – piedāvāja vairākas daļas reizē pa zemāku cenu nekā bija atļauts. Internetā notika intensīva materiālu daļu meklēšana un pārdošana, kas arī tik izmantots krāpšanas procesā.

Manam paziņam, sauksim par Andri, kāds Pēteris vaicāja vai nav pieejamas 11., 12., 13. un 14.daļas. Visas pieminētās daļas  Pēteris bija gatavs pirkt pa 25 latiem gabalā, jo ļoti ātri vajagot. Andrim bija tikai 11.daļa.

Pēc neilga brīža Andris saņēma e-pastu no Ilzes ar piedāvājumu nopirkt  12.,1 3.,14. un 15.daļu pa 15 latiem gabalā. Andris ātri parēķināja, ka šajos divos darījumos varētu pelnīt 40 Ls, tādēļ uzreiz piekrita Ilzes piedāvājumam. Pirms tam gan Andris vēlreiz pārjautāja Pēterim, vai viņam patiesi vajag tās četras daļas. Pēteris to apstiprināja un Andris no Ilzes nopirka piedāvāto. Bet … Pēteris bija „pazudis ar galiem”.

Lai arī negribīgi, bet Andrim nācās atzīt, ka Pēteris ar Ilzi bijuši „uz vienu roku” viņu smalki „apveduši ap stūri”.

Arī tā gadās un te pavisam noteikti vietā teiciens, ka „skola maksā naudu”.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather