Tirgus izpētes nozīme inteneta mārketingā

tirgus izpēteTirgus (pieprasījuma un piedāvājuma) izpēte ir viens no svarīgākajiem mārketinga elementiem. Arī Interneta mārketingā. Iespējams, ka jau zināt, ka plānojot savas preces noietu vajag noskaidrot gan tās pieprasījumu – cik bieži tiek meklēta jūsu piedāvātā prece, gan arī paskatīties konkurenci – rezultātus – cik lapas par jūsu izvēlēto tēmu piedāvā Google.

Tomēr pāragri priecāties, ja redzat augstu pieprasījumu un attiecīgi mazu piedāvājumu.  Domājat – maza konkurence. Iespējams, bet kāpēc? Tāpēc, ka pat ļoti iespējams, ka tā interneta lietotāju daļa, kas meklē konkrētu preci nemaz nav gatava maksāt par to jūsu prasīto cenu.

Viens no piedāvājuma veidiem internetā ir informatīvie produkti, jo tos vieglāk izveidot, uzglabāt un nosūtīt pircējiem. Runājot par informatīvajiem produktiem, to mērķis ir klientiem palīdzēt risināt kādu problēmu, atvieglot kādu procesu izpildi vai vienkārši uzlabot viņu dzīves kvalitāti. Tomēr ir tādas auditorijas grupas, kuras labāk pameklēs ilgāk internetā lai atrastu bezmaksas informāciju, nekā izmantot jūsu piedāvājumu.

Pavisam vienkāršs piemērs. Kāds iesācējs interneta mārketingā pēc virspusējas analīzes secināja, ka internetā ļoti tiek meklēta konkrēta informācija.  Viņš sagatavoja savu informatīvo produktu, bet … ienākumu nebija. Kāpēc? Izrādījās, ka šo informāciju galvenokārt meklē studenti, kuri gatavi pameklēt to jebkur citur, bet netērēt savus līdzekļus lai pirktu pa prasīto cenu. Katrā ziņā  ienākumi no šāda produkta piedāvāšanas bija tik zemi, ka neatmaksājās ieguldītais darbs.

Līdzīgi var būt arī ar fiziskajām precēm, par kurām internetā intensīvi meklē informāciju, jo paskatoties vairākās weblapās var atrast visi objektīvu preces aprakstu, bet tās tomēr reāli iegādājas parastajos veikalos, kur preci var pamēģināt, paturēt rokās un tieši tās sajūtas var būt izšķirošās par lēmumu pirkt.

Šie pavisam vienkāršie piemēri atgādina par to, cik svarīga ir noieta tirgus izpēte katrai konkrētai precei. Ne vienmēr šajā tirgus izpētē var paļauties tikai skaitliskajiem rādītājiem, bet jāpiepūlē savu iztēli, lai iedomātos jūsu piedāvājuma (preču vai pakalpojuma) pircējus. Jūsu piedāvājumam ar kaut ko ir jāatšķiras no konkurentu piedāvājuma, lai klienti preci iegādātos tieši no jums.

Interneta mārketingā to izdarīt grūtāk, jo savus klientus neredzat “vaigā”, nevarat uzreiz reaģēt uz klientu rīcību jo to vienkārši neredzat, bet … tad jāliek lietā visas jūsu zināšanas par tirgus mērķauditorijas uzvedību un vajadzībām. Bet tā jau pavisam cita tēma.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather