Kuram solījumam noticēt par vieglas peļņas gūšanu internetā

pelnīt-internetāJa reiz lasi šīs rindas, tad vai nu meklē labu, dabisku preci skaistumam un veselībai, vai arī meklē iespēju nopelnīt.

Pirms dažām dienām atkal atradu internetā diskusiju, kura sākusies apmēram pirms gada, bet, manuprāt, bez reāla rezultāta. Tēma, ka visi tīkla mārketinga piedāvājumi (tajā skaitā ELIĒR) ir krāpniecība, jo, lūk, katram jaunpienācējam „jāsamet” naudiņa (jāpērk Starta komplekts) kompānijas augšgalam, bet pašiem pēc tam „jākuļas” kā katrs prot un kompānijas beigās nekā nemaksā.

Kā jau tādos gadījumos, komentētāji sadalījušies divās grupās: vieni, kuri pavisam  „noliek”  šādu piedāvājumu pelnīt naudu, bet otra grupa – kuri prasa konkrētus argumentus, faktus un aizstāv tīkla mārketinga ideju.

Pēc šiem komentāriem gada garumā skaidrs, ka liela daļa cilvēku joprojām nav sapratuši, ka ienākumi (nauda) pati no sevis klāt nenāks. Arī tīkla mārketingā (jeb, kā arī tagad moderni teikt – rekomendāciju mārketingā) ir jāiegulda laiks un pūles, līdz tas sāk nest augļus. Un nepietiek piedāvāt šo iespēju tiki saviem radiem un tuvāko paziņu lokam. Jāizmanto dažādas metodes, lai uzrunātu arī pavisam svešus cilvēkus. Tāpēc esmu secinājis, ka šis pelnīšanas veids ne katram ir piemērots un tas ir normāli. Vienīgi ne visi, kas nav guvuši cerētos panākumus, to godīgi atzīst un meklē iemeslus ārpusē (citi vainīgi).

Pirms dažām nedēļām saņēmu telefona zvanu no kāda vīrieša. Viņš bija visai tiešs savā valodā – lai viņam īsi izstāstot, kā nopelnīt naudu internetā. Tā kā tieši tajā brīdī patiesi nebija iespējas ilgākai sarunai, vienojāmies, ka viņš e-pastā uzrakstīs, ko tieši gribētu darīt un ko viņš jau zina par internetu un tā piedāvātajām iespējām, lai labāk saprastu – ar ko viņam labāk iesākt. Šo e-pastu joprojām neesmu saņēmis. Varbūt cilvēkam mainījušās prioritātes, bet varbūt – arī to uzrakstīt bija pārāk grūti, kur nu vēl tērēt laiku un pūles pelnīšanai.

Atgriežoties pie sākumā pieminētās diskusijas internetā par tīkla mārketingu, redzams, ka daļa cilvēku joprojām to jauc ar finanšu piramīdu. Tagad daudzi to mēdz maldinoši saukt arī nedaudz savādāk – kā partnermārketingu (affiliate mārketingu), kurā piedāvā … it kā biznesa iespējas. Šīs biznesa iespējas ar to arī aprobežojas kā: samaksā iestāšanās maksu un tad meklē nākošos, kuri gatavi iestāties, bet pretī netiek dots nekas „taustāms”: ne prece, ne pakalpojums. Tādā gadījumā jaunpienācēji un tīkla dalībnieki vienkārši „samet” naudiņu īpašniekiem un augstākajam līmenim. Arī tagad internets ir pilns ar šādiem vilinošiem piedāvājumiem, īpaši angļu valodā (daļa parādās jau pārtulkota latviešu valodā), uz kuriem arī uzķeras.

Savukārt drošu tīkla mārketinga kompāniju var atpazīt ar to, ka tā par „iestāšanās maksu” pretī dod reālu preci vai pakalpojumu. Arī ikmēneša „kvalifikācijas pirkums” tiek pilnībā nosegts ar preci. Katra paša cilvēka ziņā ir izvērtēt, cik vajadzīga ir šī prece (pakalpojums), kāds ir tās noieta tirgus, cik ieinteresēti par to būs potenciālie klienti. Piemēram, nez vai ir daudz ģimeņu, kura ik pa dažiem mēnešiem mainītu putekļu sūcēju vai kādu virtuves piederumu, bet pēc regulāri lietojamām tīrīšanas vai veselību stiprinošām precēm būs nemainīgs pieprasījums.

Lai arī tīkla struktūras veidošanas pamats ir jaunu biznesa partneru piesaistīšana, ne tikai pašu preču tālākpārdošana, piekritīsiet, ka arī jauni biznesa partneri „neparakstīsies” iekļauties struktūrā, kuras precei vai pakalpojumam paši īsti netic. Iespējams, ka šī ticība jaunai precei nāk lēnām.

Piemēru? Lūdzu. Kādu laiku iepriekš ģimenē katram bija sava iemīļotā zobu pasta. Manējā – bija un ir – BDK Laboratory „BVFdent.  Tagad mājās tiek lietota tikai viena – drīkst trīs reizes minēt – „BVFdent”.  Pat neraugoties uz zobu pastām neierasto krāsu.

Izdariet pareizo izvēli: ELIĒR ….

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather