Kad lietot nofollow linku

Kā pareizi lietot nofollow linku

Vairākus gadus iepriekš, lai weblapa iegūtu augstāku reitingu, ļoti liela nozīme bija uz weblapu ienākošo saišu (linku) skaitam. Tādēļ tika izmantotas dažādas metodes, kā linku pirkšana, rakstu ievietošana rakstu direktorijos (article directories), komentēšana citu autoru blogos ar linku atpakaļ (back link) uz savu weblapu un tml.

Kas ar to tika panākts? Aukstāku reitingu ieguva tās weblapas, uz kurām bija vairāk linku, bet ne tās, kurās bija lasītājiem noderīgs un interesants saturs. Līdz ar to reitings objektīvi neatspoguļoja weblapu kvalitāti. Otrs negatīvais faktors bija tas, ka blogos parādījās simtiem un tūkstošiem „tukšu” un bezvērtīgu komentāru, tikai ar saiti atpakaļ uz komentāru autora weblapu.  Spams, kurš populāru blogu autorus varēja novest līdz ārprātam.

Tagad situācija mainās. (Lasiet arī Ienākošo saišu nozīme weblapai). Ja meklētājprogrammas (tajā skaitā GOOGLE) vairs nevērtē weblapu reitingu pēc mākslīgi veidoto linku skaita, tad mazinās arī „tukšo” komentāru skaits blogos, mazinās „spama” apjoms.

Joprojām pastāv iespēja gan ievietot saites (linkus) savos komentāros, vai arī pat pirkt saites uz savām weblapām, bet tas tiek darīts ar nolūku lasītājiem parādīt ceļu uz interesantu un noderīgu saturu.

Savukārt, lai nemaldinātu meklētājprogrammas un „nesadusmotu” GOOGLE, iesakāms saiti (linku) papildināt ar nelielu koda daļu –   rel=”nofollow” . „rel” ir saīsinājums no angļu vārda „relations” (saistība, attiecības). „nofollow” meklētājprogrammai norāda, ka weblapai, kurā ievietota šī saite, nav nekādas saistības ar weblapu, uz kuru ved šī konkrētā saite.

 Kā tas izskatās „dabā”?
  • Parasti saites kods ir <a href=”http://www.example.com/”>example.com</a>
  • Ja veido „nofollow” saiti, tad tas pats kods izskatās šādi <a href=”http://www.example.com/” rel=”nofollow”>example.com</a>

„nofollow” daļu saitē var ievietot ar roku (manuāli), vai arī daudzas weblapu un blogu platformas jau pašas piedāvā šādu opciju saitei „nofollow”. Piemēram, Blogger.com.

 Kādos gadījumos lietot „nofollow”
  • Ja weblapas autori pērk saiti uz savu weblapu, lai lasītājiem parādītu ceļu uz citu interesantu un noderīgu informāciju. Lasītājs klikšķinot uz šo saiti tāpat nonāks mērķi, bet netiks maldinātas meklētājprogrammas ar lielo ienākošo linku skaitu uz šo lapu.
  • Ja atļaujat savā lapā ievietot komentārus ar linkiem. Ne vienmēr iespējams pašam izsekot uz kādām lapām ved šīs saites. Tādēļ lietojot „nofollow” lasītājs var sekot šai saitei, bet meklētājprogramma jūs nesodīs par to, ka esi apstiprinājis saiti (linku) uz lapu ar sliktu reputāciju.
  • Tāpat jārīkojas arī tad, ja savā weblapā atļaujat publicēties citiem autoriem, kuri savos rakstos arī norāda saites uz savu lapu vai citiem informācijas avotiem.
  • Tāpat vajadzētu darīt arī gadījumos, ja savā lapā ievietojiet automātisku infografiku, citu informāciju vai bannerus no citām interneta vietnēm. Daudzos gadījumos pašas interneta vietnes lūdz lietot (vai pašas piedāvā) saitēs „nofollow” kodu. Piemēram, affiliate programmu lapas. Iedomājieties, ka katra saite uz produktu vai banneris faktiski ir saite starp jūsu lapu un affiliate lapu. Lai nemaldinātu meklētājprogrammas – lietojiet „nofollow” un arī GOOGLE par to priecāsies.

Tātad – iemācīsimies prasmīgi lietot „nofollow” saitēs starp savām un citām weblapām un meklētājprogrammas mūs par to cienīs. Iespējams, ka atradīsies cilvēki, kuri atradīs veidu, kā apiet arī šos ierobežojumus, bet tādi cilvēki vienmēr veido pasauli, maina to.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather