Ienākošo saišu nozīme weblapai

virietis-pie-datoraVēl dažus gadus atpakaļ katrs weblapas (bloga) īpašnieks centās ar jebkurām metodēm dabūt pēc iespējas vairāk ienākošo saišu (linku) skaitu uz savu lapu. To vajadzēja darīt tādēļ, ka weblapas presižu (reitingu) lielā mērā noteica pēc ienākošo saišu skaitu – jo vairāk ienākošo saišu, jo vērtīgāka weblapa skaitījās .

To centās panākt ar dažādām metodēm. Piemēram, rakstot komentārus citu autoru blogos ar atpakaļ ejošu saiti uz savu weblapu. Vai arī rakstot rakstiņus, kurus iesniedza visās iespējamās “rakstu fermās” (article directories). Rakstos atkal norādot saiti uz savu lapu.

Pēc tam, kad GOOGLE nomainījusi savus interneta satura vērtēšanas kritērijus (algoritmus), ienākošo saišu skaitam (linkiem) skaitam vairs nav tik liela nozīme. Tagad augstāk tiek vērtēta saišu kvalitāte – no kādām lapām ir ienākošas saites. Aukstu tiek vērtētas saites no valsts un pašvaldības institūciju, dažādu nozīmīgu organizāciju lapām, kā arī no konkrētās nozarēs (atbilstoši jūsu weblapas saturam) autoritāti ieguvušām lapām.

Tas gan nenozīmē, ka tagad zudusi jēga rakstu ievietošanai citviet internetā un komentāru rakstīšanai savas nozares blogos. Tomēr, salīdzinot ar laiku dažus gadus iepriekš, daudz lielāka nozīme ir šo rakstu un komentāru saturam un vērtībai – lai, izmantojot saiti uz jūsu weblapu, tur nenonāktu tikai meklētājprogrammu roboti, bet arī ar jūsu rakstu un komentāru saturu ieinteresētie lasītāji.

Ar šādu ienākošo vērtību analīzi un atbilstošu rezultātu atspoguļošanu pozīciju meklējumu rezultātu lapās), meklētājprogrammas (īpaši GOOGLE), cenšas uzlabot internetā publicētās informācijas satura kvalitāti, pretstatā agrāk dominējošai kvantitātei.

Kā iegūt šādas vērtīgas ienākošas saites? Lielā mērā tas atkarīgs no tā, kāda ir jūsu weblapas galvenā tēma. Iesaku piedāvāt informāciju tādā griezumā, kādā to nepasniedz oficiālas publikācijas vai mācību grāmatas. Stāstiet par to, kā teoriju labāk un efektīvāk īstenot praksē. Sniedziet piemērus un salīdzinājumus. Stāstiet par aktuālāko konkrētā jomā vai tuvējā apkārtnē. Tā, piemēram, ieguvu saiti no oficālās pašvaldības lapas – sniedzot lasītājiem interesantu un vajadzīgu informāciju.  Tā arī pirms kāda laika konstatēju, ka kāda cita mana weblapa iekļauta kādas Latvijas augstskolas studentiem ieteicamās lasāmvielas sarakstā par konkrētu tēmu. Patīkami, vai ne?

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather