Kas mainīsies interneta mārketingā

Prece un pakalpojumsLiekas, ka “dižķibele” ir pagājusi vai arī esam iemācījušies racionāli pārdalīt savus līdzekļus, bet aizvien vairāk cilvēku iepērkas ar interneta starpniecību. Reizēm liekas, ka daži mani paziņas to vien dara, ka caurām dienām internetā pēta dažādus piedāvājumus.

Kā jebkurās tirgus attiecībās – ja pieaug pieprasījums, tad attiecīgi vairāk cilvēku centīsies izmantot internetu kā pelnīšanas līdzekli un interneta mārketingā paredzama konkurences pastiprināšanās. Domāju, ka grūti klāsies iesācējiem un tiem, kuri nav gatavi mainīties līdzi mainīgajai interneta mārketinga videi.

Iesācējiem grūti bijis vienmēr, jo nav viegli oerientēties informācijas pārbagātībā par to, kā internetā pelnīt “lielo naudu”. Tie, kuri patiešām pelna lielu naudu – jau ir aizmirsuši, kā paši sāka. Tā informācija, kuri viņi piedāvā pa lētu naudu (gluži kā vairumtirdzniecībā) – bieži vairs nestrādā tik efektīvi kā iesācēji vēlētos. Bet tā informācija, kas ienes labus ienākums pašreiz – daudziem iesācējiem nav pa kabatai vai arī viņi nav gatavi investēt kaut cik vērā ņemamus līdzekļus.

Arī “bezmaksas piedāvājums” klientu pievilināšanai vairs nestrādā tik efektīvi. Tagad vārds “bezmaksas” reizēm tiek pielīdzināts vārdam “bez vērtības” un intereneta lietotājus dara piesardzīgus. Labāk savā piedāvājuma uzsvērt to, kādu palīdzību sniegs, kādu problēmu palīdzēs atrisināt jūsu piedāvājums.

Piemēram, šajās dienās kādā forumā saskāros ar jautājumu par konkrētas automašīnas elektrisko slēgumu shēmām. Tās tagad ir retums, jo jaunāko modeļu automašīnas apkalpo servisos, kur ir apmācīti speciālisti (vismaz vajadzētu būt) ar attiecīgu aparatūru. Tomēr ir cilvēki, kuri vēlas paši visu smalki izpētīt, atrast problēmu cēloni un salabot savu un vēl kāda cita braucamo. Ne jau tāpēc, ka ir skopi lai maksātu meistariem servisā, bet gan vienkārši ir interese par to.

Ja jūsu piedāvājums var sniegt tieši to, ko meklē kāda konkrēta klientu grupa, jūs “esat zirgā”. Tikai viens “bet”!!! Vajag, lai jūs pamana starp daudziem citiem, kas piedāvā kaut ko līdzīgu. Iesākumā varbūt ar atsķirīgu vizuālo noformējumu, interesantu logo attēlu, tad noderīgu saturu, papildus bonusu klientiem, atkārtotiem pircējiem. Padomājiet par garantijām, apkalpošanu (servisu) jūsu preces lietošanas laikā un tml.

Pircēji, klienti, kļuvuši daudz iglītotāki un izvēlīgāki. Tagad iespējams internetā salīdzināt dažādus līdzīgus piedāvājumus un izvēlēties izdevīgāko. Ne vienmēr klientu piesaista zemākā preces (pakalpojuma) cena. Klientu interesē, cik maksā preces piegāde vai paša ceļa izmaksas līdz pakalpojuma sniegšanas vietai. Svarīgs arī apmaksas veids – ātrs, ar norēķinu karti internetā vai pakalpojuma sniegšanas vietā vai arī gaidīt pa e-pastu rēķinu, par kuru maksāt ar bankas pārskaitījumu, bet preci sāks gatavot sūtīšanai tikai tad, kad nauda ienākusi uzņēmuma kontā.

Viss iepriekšminētais ņemams vērā gan tad, kad gatavojaties tirgot pats savu preci, vai arī izvēloties kādu partnerprogrammu (affiliate programme), kurai pievienoties. Otrajā gadījumā jums nav nekādu iespēju ietekmēt piedavājuma apmaksas un piegādes veidu (procesu). Var gadīties, ka piedāvājums labs, bet klientus attur citi iegādes nosacījumi. Ieguldīsiet savas pūles, bet atdeve būs mazāka par cerēto.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather