Kur ņemt oriģinālu saturu saviem rakstiem

Writers-tableNoteikti esat neskaitāmas reizes lasījuši par to, cik liela nozīme internetā ir oriģinālam saturam. Iespējams, ka sev esat jautājuši – kur tad ņemt šo oriģinālo saturu, ja neesat dzimis rakstnieks un skolā latviešu valodā sacerējumu vērtējums arī nav bijis iepriecinošs.

Viens no veidiem kā iegūt jaunus rakstus ir šāds: nopirkt jau gatavu rakstu no tā autora reizē ar tiesībām šo rakstu publicēt vai tirgot ar jūsu vārdu. Tādai izvēlei ir viens būtisks trūkums – lai nopelnītu, autors rakstu nepārdod tikai jums vien, bet gan iespējami lielākam skaitam pircēju. Līdz ar to internetā noteikti ir šādu līdzīgu (pat identisku) rakstu pārbagātība, kas pavisam noteikti nepatīk GOOGLE un citām meklētāj programmām.

Tomēr šāds raksts, ja vien tas atbilst jūsu bloga tēmai, nav “zemē metams” jo to var prasmīgi izmantot veltot daudz mazākas pūles nekā radot savu, oriģinālu rakstu. Kā to izdarīt?

GOOGLE tagad ir tik intiliģenta, ka spēj atpazīt ne tikai konkrētus atslēgvārdus, bet arī to salikumus un sinonīmus dažādās kombinācijās. Tas nozīmē, ka raksta saturu varat pārstāstīt ar saviem vārdiem vai arī oriģinālos izteicienus aizstājot ar sinonīmiem.

Ja jums ir zināmi kādi jaunāki fakti, kas apstiprina rakstā izklastīto informāciju, tad izmantojiet šos faktus un jūsu rakstudarbs būs vēl aktuālāks par oriģinālu.

Ja labi pārzināt tēmu, tad centieties rakstu padarīt interesantu to personalizējot – iekļaujot savu attieksmi, savu argumentētu viedokli par rakstā minētajiem faktiem. Lasītājiem tas noteikti būs interesantāk, nekā “gremot” sausus faktus.

Pirms ķerieties pie raksta pārveides, palasiet, ko par to pašu tēmu raksta citās interneta vietnēs. Varbūt redzēsiet tā paša raksta dublikātus, vai arī pamanīsiet interesantu ideju. Varbūt šī jaunā ideja, kura radusies lasot oriģinālo rakstu, ir tik spilgta, ka ir vērts to attīstīt pašam savā, oriģinālā rakstā.

Pamēģiniet. Tikai paturiet prātā pašu galveno – rakstam jābūt noderīgam, vai arī vienkārši interesantam un izklaidējošam. Un lasītāji nāks pie jums.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather