Vēlreiz par apmeklētāju pievilināšanu

striidsTā jau vecum vecā tēma – kā palielināt apmeklētāju skaitu savam blogam. Tomēr šoreiz pavisam savādākā skatījumā.

Pa laikam ieskatos dažādās publikācijās internetā lai redzētu, ko citi raksta (domā) par dažādām tēmām. Tajā skaitā par blogošanu un jaunu apmeklētāju piesaistīšanu blogam. Kā lielākajā daļā rakstu par šo tēmu tiek piesaukts tas, ka saturs nosaka visu. Pat vēl skaļāk – saturs ir karalis! The content is the King!

Noteikti piekritīsiet. Bet šajā reizē runa ir par to, kā šis saturs tiek pasniegts.

Pirmkārt – tēmai vienmēr (saturam) jāabilst jūsu bloga pamata saturam vai tematikai. It īpaši, ja iesakāt kādu konkrētu preci vai pakalpojumu.

Otrkārt – noteikti jūsu piedāvājums nav unikāls savā ziņā. Kaut ko līdzīgu internetā piedāvā simti vai pat tūkstoši konkurentu. Bieži rakstu saturs ir sauss un informatīvs, bez emocijām. Tāpēc jums jābūt atšķirīgiem (arī ne vienu vien reizi lasīts, vai ne?).  Tādēļ, lai arī informācija par tēmu principā ir ļoti līdzīga, mēģiniet to pasniegt radikāli atšķirīgi no tā, kā ikdienā ierasts lasīt un dzirdēt.

Izkustiniet lasītājus no viņu ierastās čaulas ar kādu netipisku (negaidītu) paziņojumu vai izteicienu par it kā visiem zināmā lietām. Ar šādu rīcību jūs sevi nostādāt pret lasītājiem, pret viņu pozīciju un viedokli. Jā. Bet jūs viņus neazibaidīsiet no sava bloga, jo tie, kas izlasīs – nepaliks vienaldzīgi. Daļa no lasītājiem izteiks jums savu atbalstu, bet būs arī daļa, kas oponēs un jūs lamās. Arī lasītāji savstarpēji diskutēs.

Savukārt tie, kuri nav regulāri jūsu bloga lasītāji, kaut kur padzirdēs par “karsto tēmu” un paši gribēs to izlasīt. Rezultātā – lasītāju skaits jūsu blogam noteikti palielināsies.

Starp citu – lai piesaistītu lasītājus savam blogam, varat pameklēt “karstās” tēmas, kuras ir radniec;igas tam, par ko jūs rakstā un ko jūs piedāvājat. Ieskatieties interneta ziņu portālos, ieskatieties GOOGLE Trend, kur varat atrast pašas pieprasītākās tēmas internetā.

Piemēram, pasaulē šobrīd (pēc Google Trend datiem) interesējas par Robin Williams, Jennifer Lawrence, James Rodriguez, iPhone6, Ebola Virus un Malaysia Airlines. Bet Latvijā – Staro Rīga, Jaunais Vilnis, pankūku recepte, Žanna Friske, eiro kalkulators, “Suņu būda”.

Ja savu rakstu vēl papildināsiet ar atbilstošu infografiku – būs vēl labāk, jo cilvēki paliek slinki lasīt – padod viņiem bildes.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather