Infografikas nozīme interneta mārketingā

infografikaDaudzviet jau būsiet lasījuši par to, kāda nozīme informācijas sniegšanā ir tabulām un attēliem, kuros jūsu doma tiek pasniegta koncentrētā veidā. Ir pat tāds teiciens, ka tabula vai attēls spēj aizstāt 1000 rakstītu vārdu. Infografika var būt dažādas salīdzinošas diagrammas, Powerpoint prezentācijas, animācijas video un tamlīdzīgi.

Informācijas pasniegšana koncentrētā, grafiskā veidā jeb infografika, aizvien vairāk tiek izmantota arī interneta mārketingā. Infografika pati par sevi piesaista interneta lietotāju uzmanību jo parasti ir krāsaina un intriģējoša. Viens no infografikas izmantošanas mērķiem ir piesaistīt un ieinteresēt interneta lietotājus  par jūsu piedāvājumu.

Tomēr, veidojot un izmantojot infografiku interneta mārketingā, jāievēro daži noteikumi:

1. Infografikai jābūt piesaistošai un intriģējošai, bet tā nedrīkst sniegt pilnīgu informāciju par konkrēto piedāvājumu. Tāpat tā nedrīkst pilnībā sniegt atbildi uz jautājumu – kā risināt kādu konkrētu problēmu. Citādi  lasītājs visu jau būs uzzinājis no infografiskā materiāla un viņam nebūs nekādas vajadzības apmeklēt jūsu weblapu ar jūsu piedāvājumu.

2. Infografikā noteikti jābūt tikai jūsu weblapas saitei (URL adresei), lai jūs paši neaizvirzītu apmeklētājus  uz citu weblapu.

3. Infografikā savas weblapas adresi (URL) un logo ievietojiet tā, lai jūs konkuretiem nebūtu viegli jūsu grafisko informāciju pārveidot (nomainīt  URL un logo) un izmantot savu mērķu sasniegšanai.

Starp citu – ja vēl salīdzinoši nesen (pirms dažiem gadiem) interneta meklētājprogrammas (search engine spyders) priekšroku deva tekstam, tad tagad GOOGLE visai ātri reaģē arī uz grafisku informāciju un to indeksē. Tādēļ izmantojiet infografiku interneta mārketingā un būsiet kaut solīti priekšā saviem konkurentiem.


Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather