Kā atrast savu nišu affiliate mārketingā

woman-lookingLielākā daļa iesācēju affiliate mārketingā sāk ar to, ka meklē reklamēšanai konkrētu produktu. Tas ir galīgi garām …

* Vispirms vajag izvēlēties partnermārketinga nišu (jomu), kurā turpmāk darboties. Izvēli ieteicams izdarīt pēc diviem pamata kritērijiem:

 • Lai pašam patiktu darboties izvēlētajā nišā
 • Lai tā būtu ienesīga joma (reizē – tās būs arī ar lielu savstarpēju konkurenci)

 

Kādēļ primāri ir izvēlēties darbības nišu, bet ne konkrētu produktu?

Katrā nišā ir sava noteikta klientu (pircēju) auditorija ar savām konkrētām, specifiskām interesēm un vajadzībām. Šīs auditorijas apjoms parasti neko daudz nemainās.

Savukārt viens konkrēts produkts šobrīd var būt topā, bet pēc laika pieprasījums pēc tā var būt pavisam niecīgs un ieguldītās pūles būs ar mazu atdevi. Tādēļ fokusēties vajag uz auditoriju, bet ne vienu produktu.

* Pēc kāda laika, kad būsiet iepazinis auditorijas (nišas) specifiskās vajadzības, jūs pratīsiet ātri atrast un piedāvāt tajā brīdī vispieprasītāko produktu.

 • Iedomājieties nišu un auditoriju, kurā jūs vislabāk justos ar savām konkrētā brīža zināšanām un pieredzi;
 • Noskaidrojiet šīs auditorijas lielākās intereses un vajadzības, aktuālākās problēmas, ar kurām šīs auditorijas cilvēki sastopas. Lasiet komentārus šīs jomas blogos, forumos un diskusiju telpās.
 • Ne visi cilvēki ir gatavi maksāt par piedāvāto palīdzību un problēmas risinājumu. Tādēļ jāiemācās saskatīt tādu problēmu un auditoriju, kurai palīdzot varat nopelnīt. Affiliate mārketings nav labdarība.

 * Analizējiet konkrētās problēmas aktualitāti ar internetā pieejamiem resursiem:

 • Cik reižu mēnesī internetā tiek meklēts konkrētas problēmas risinājums?
 • Cik daudz weblapās šīs problēmas risinājums tiek piedāvāts?
 • Cik daudz kvalitatīvas informācijas var atrast internetā?

* Iemācieties izteikties (rakstīt) auditorijai saprotamā valodā – lietojiet tādus izteicienus un terminus, kādus auditorija noteikti sapratīs. Ne visi ir tādi eksperti kā jūs, pārāk gudra valoda izbaidīs klientus, bet jūsu līmeņa ekspertiem jūs piedāvājums nez vai būs nepieciešams.

 * Šo te visu izlasot var likties, ka nišas izvēlei jāveic ļoti liels darba apjoms, bet tā gluži vis nav. Vienkārši visu jādara pēc noteikta plāna, noteiktā secībā:

 • Izvēlas nišu (auditoriju), kuras problēmas pats vislabāk saprot
 • Noskaidro auditorijas šī brīža aktuālās problēmas
 • Piedāvā tādu problēmu risinājumu, ar kuru iespējams nopelnīt.

 

Tagad pienācis laiks izvēlēties konkrētu produktu (piedāvājumu)

* Lai izvēlētos auditorijai piemērotāko produktu, jāsameklē attiecīgu affiliate programmu, kura piedāvā izvēlētās jomas produktus. Diemžēl mums, Latvijā, pastāv daži ierobežojumi:

 • Latviešu valodā pieejams šaurs preču piedāvājums
 • Piedāvājot preces latviešu valodā, mērķauditorija ir ļoti maza, lai gūtu stabilus un vērā ņemamus ienākumus.

*  Tādēļ, ja vien ļauj paša svešvalodu zināšanas, tad ieteicams izvēlēties  affiliate programmas „lielajās” valodās – angļu, krievu, vācu, spāņu, franču. Angļu valodā lielākie un dažādāko preču piedāvātāji partneriem ir Amazon.com, Clickbank.com un JVzoo.com.

* Lai nodrošinātu stabilus ienākumus, ieteicāms katrā jomā izvēlēties vairākus produktus. Ja vienam konkrētā brīdī nebūs tik liels noiets, to kompensēs citu produktu pārdošana.

Nobeigumā atgādinājums – lielākos  panākums affiliate mārketingā var gūt tikai tad, ja piedāvājums palīdz noteiktai auditorijai risināt kādu konkrētu problēmu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather