Vai Google sodīs manu weblapu

virietis-pie-datoraPagājušajā mēnesī Google Adsense izplatīja tādu paziņojumu, ka sākot ar 21.aprīli GOOGLE, publicējot meklējumu rezultātus, ņems vērā katras konkrētas weblapas piemērotību aplūkošanai mobilajās viedierīcēs.

Turpat bija arī saite (links), uz kuru spiežot var pārbaudīt, ka interneta vietne pielāgota interneta lietotājiem, kuri izmanto mobilās viedierīces. Protams, ka pārbaudīju savu weblapu un saņēmu pilnīgi negatīvu vērtējumu pēc šādiem kritērijiem:

  • Teksta burti pārāk mazi, lai varētu lasīt tos nepalielinot (jālieto zoom). Paskatījos un nolēmu teksta izmērus palielināt par vienu punktu. Ne vairāk.
  • Saites (linki) weblapā pārāk tuvu viena otrai, lai bez teksta palielināšanas precīzi uzklikšķinātu uz konkrēto saiti. Pagaidām neko mainīt netaisos, jo galveno rakstu teksts atrodams bez papildus klikšķināšanas.
  • Weblapas sākuma lapa neietilpst mobilās ierīces ekrānā tā, lai to apskatot nevajadzētu ritināt horizontāli. Labi, nedaudz pielaboju un tagad tur ietilpst viss.

Interesanti, vai tāda GOOGLEs pozīcija nozīmē, ka tagad visas lapas pilnībā jāpārveido kā draudzīgas mobilajām ierīcēm? Vai arī jāveido „dubultā” grāmatvedība – jāveido „normālās” un paralēli „mobilās” interneta vietnes?

 

Lai arī prognozē, ka stacionāro datoru (desktop) ērai tuvojas gals, tomēr vēl nesena pētījuma rezultāti par to īsti neliecina:

  • 92 procentiem menedžeru pieder viedtālruņi;
  • 77 procenti no menedžeriem – viedtālruņu īpašniekiem – informāciju internetā meklē ar viedtālruņu palīdzību;
  • 93 procenti menedžeru galīgo darījumu (pirkumu, pasūtījumu) internetā tomēr veic izmantojot klēpjdatoru (laptop) vai stacionāro (desktop)

Pēc pētījuma rezultātiem var secināt, ka mobilās ierīces plaši tiek izmantotas sākuma informācijas iegūšanai, tomēr gala lēmums par darījumu tiek pieņemts tikai pēc tam, kad pieejamā informācija rūpīgāk izpētīta uz lielā ekrāna.

Otrs faktors ir tas, ka stacionārie un  portatīvie datori parasti ir pieslēgti uzņēmuma datortīkliem, kuri nodrošina sensatīvu datu drošību veicot darījums, turpretī viedtālruņus lieto publiskās Wi-Fi zonās vai izmantojot publiskos mobilos sakarus.

Es domāju, ka var veidot īpašas, mobilām ierīcēm draudzīgas lapas, kurās ievieto viegli atrodamu un intriģējošu informāciju par piedāvājumu, bet nevajag atteikties no „klasiskām” weblapām, kurās izvieto plašāku informāciju par piedāvājumu, kā arī rada atbilstošu drošu vidi darījumu noslēgšanai.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather