Affiliate Mārketinga SVID analīze

affiliate-marketingDaudzviet internetā ir rakstīts par to, ka Affiliate Mārketings ir droša naudas “slaukšanas”mašīna, kas darbojas gandrīz autopilota režīmā. Uzstādi, palaid un skaiti tik naudu kontā.

Tāpat kā sākot jebkuru biznesu, arī affiliate mārketingam ieteicams veikt savu SVID analīzi. Par SVID analīzi vairāk lasiet: Biznesa SVID analīze.

Affiliate mārketinga stiprās puses
 • To sauc arī par “tīro mārketingu”, jo pašam nav jāražo prece, nav jādomā par tās uzglabāšanu, uzskaiti, finanšu grāmatvedību un preču nosūtīšanu pircējiem. Tāpat nav jārūpējas par pircēju apkalpošanu preces garantijas laikā un tml.
 • Vienam un tam pašam klientam var piedāvāt dažādas – līdzīgas vai pavisam atšķirīgas preces no dažādiem pārdevējiem (preču īpašniekiem). Svarīgi, lai ir ieinteresēts klients.
Affiliate mārketinga vājās puses
 • Jūs, kā partneris (affiliate) nekādi nevarat ietekmēt ne preces kvalitāti, ne pārdevēja attieksmi pret jūsu klientu, ne solīto garantiju ievērošanu un tamlīdzīgi. Tas īpaši svarīgi, ja vienam klientam piedāvājat preces no dažādiem pārdevējiem. Klientam jūs esat galvenā kontaktpersona, jūs esat ieguvis klienta uzticību, bet reāli tā atkarīga no faktiskajiem preču pārdevējiem.
 • Lai nopelnītu noteiktu naudas apjomu, uz jūsu weblapām jābūt noteiktai un stabilai apmeklētāju plūsmai. Nevis jebkuru apmeklētāju plūsma – bet tādu, kuri meklē konkrēto piedāvāto preci un gatavi to arī reāli iegādāties. Jāprot piesaistīt “pareizos” apmeklētājus.
 • Lai nopelnītu pirmo naudu kā partnerim (affiliate) ir jābūt pacietīgam, jo reizēm vajadzīgs visai ilgs laiks, līdz tiek noslēgts pirmais darījums. Diemžēl daudzi pievēršas affiliate mārketingam bez vajadzīgām zināšanām un cer gūt vērā ņemamus panākumus īsā laikā.
 • Jāveido unikāla, atšķirīga informācija par katru produktu, jāuztur atsevišķas weblapas par katru no produktiem.
Affiliate mārketinga iespējas 
 • Internets praktiski dod ģeogrāfiski neierobežotas iespējas izvēlēties gan preces, kuras reklamēt, gan arī mērķauditoriju visā Pasaulē. Angliski runājoša pasaulē vienas no plašākajām affiliate programmām ir AMAZON.com un Clickbank.com.
 • Ienākumus gūst par konkrētiem noslēgtiem darījumiem.
 • Var gūt arī “pasīvos” ienākumus, ja klients ar jūsu starpniecību abonējis kādu no pakalpojumiem, par kuriem paredzēta regulāra samaksa (abonēšana, piemēram).
 • Mārketings interneta  vidē (piedāvājuma un pieprasījuma apjomi) ļoti strauji paplašinās.
Apdraudējums Afilliate mārketingam 
 • Atkarība no affiliate tīkla (programmas) vadības lēmumiem. Varat ieguldīt laiku, darbu un naudu, lai izveidotu weblapas, unikālu saturu, piesaistītu klientus un gūtu ienākumus, bet affiliate programmas vadība nolemj “izņemt” konkrēto preci vai arī vispār slēgt affiliate programmu. Latvijā, piemēram, tā bija ar Lattelecom affiliate programmu.
 • Nežēlīga konkurence. Tā kā lielākajai daļai affiliate programmu nepastāv iestāšanās kritēriju, tad jebkurš var sākt reklamēt jebkuru preci. Preces īpašnieks jau maksā komisijas maksu tikai par reāli noslēgtu darījumu, bet ne par ieguldīto darbu reklamējot preci. Ir arī atsevišķi izņēmumi, kad preču īpašnieks novērtē kandidāta pieredzes, weblapu un prakses atbilstību konkrētai affiliate programmai. Ja neapmierina – atsaka.
 • Apmeklētāju piesaiste affiliate weblapām. GOOGLE aizvien zemāk vērtē tās weblapas, uz kurām apmeklētāji nonāk caur maksas saitēm.  Protams, tās tiek rādītas meklējumu rezultātu lapās attiecīgās vietās – augšā un sānos, bet atbilstoši augsta ir cena un konkurence. Vai katrs iesācējs to var atļauties?
Nobeigums par Affiliate Mārketinga SVID

Augstāk aprakstīti tikai daži no faktoriem, kuri ņemami vērā izvēloties affiliate mārketingu kā naudas pelnīšanas veidu internetā. Līdzīga SVID analīze būtu veicama par katru konkrētu preci, kuru gatavojaties reklamēt.  Tad vajadzētu ņemt vērā jūsu paša zināšanas par konkrēto preci, valodas prasmes (ja reklamēsiet auditorijai ārpus Latvijas), pieejamo “starta kapitālu” un paša tīri tehniskās prasmes satura veidošanā un izplatīšanā.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather