Jaunas prasības rakstu saturam

woman-lookingDaudzas reizes esmu te pieminējis to, cik svarīgi ir rakstīt lasītājiem noderīgu un konkrētu informāciju. Loģiski, vai ne, jo rakstām taču lasītājiem. Tomēr iespējams, ka rakstu saturu  GOOGLE drīz vērtēs pēc vēl viena kritērija – informācijas pareizība un ticamība.

Tas, cik ticama ir publicētā informācija, pats par sevi nosaka rakstu autora un weblapas reputāciju lasītāju acīs. Tomēr ne jau visi lasītāji pārliecinās par uzrakstītā patiesumu un var noticēt arī maldīgai informācijai, kura tā uzrakstīta vai netīši, vai ar konkrētu nolūku.

Kā raksta interneta vietnē www.sitepronews.com, tad GOOGLE strādājot pie jauna algoritma izveides, kurš mūsu publikācijās sniegtos faktus salīdzinās ar internetā pieejamo informāciju. Atbilstoši rakstītā patiesumam būs arī rezultāts GOOGLE meklējumu rezultātu lapās.

Kā uzrakstīt patiesu (ticamu) rakstu? 

Ja rakstā pieminat konkrētus faktus, pārbaudiet vai tā ir taisnība. Nepublicējiet baumas tikai tādēļ, lai būtu pirmais. Ja vēlāk izrādīsies, ka ka rakstītais nav taisnība, jūs par to sodīs ne tikai lasītājs, bet arī GOOGLE. Tas īpaši svarīgi, ja gribat iegūt ticama autora un biznesa cilvēka reputāciju. Nepārbaudītu informāciju nepublicējiet ne tikai savā blogā, bet arī sociālajos tīklos savā profilā (ar savu vārdu vai savu ID).

Pieminot konkrētus faktus, ieteicams norādīt atsauces uz informācijas avotu. Jo prestižāks (ticamāks) būs informācijas pirmavots, jo augstāk jūsu darbu vērtēs lasītājs un GOOGLE.

Ja rakstāt savu personisko viedokli, kurš atšķiras no citur publicētās informācijas, tad noteikti norādiet to – tas ir jūsu viedoklis. Vēl labāk, ja savu viedokli pamatosiet, ne tikai uzrakstīsiet to apgalvojuma formā. Loģiski, ka jūsu viedoklis var nesakrist ar citu domā, bet tādēļ nav jābaidās to publicēt – tikai pamatojiet ar saviem argumentiem.

Ja neesat speciālists, tad rakstīšanai algojiet attiecīgās jomas ekspertu, kurš ir drošs par faktu pareizību. Viņam ir arī daudz vieglāk piemeklēt atbilstošus argumentus un atsauces uz informācijas pirmavotiem.  Arī pareizo terminu izvēle un lietošana nesagādās grūtības.

Pārskatiet savas jau esošās publikācijas. Iespējams, ka jāpārbauda tajās pieminēto faktu pareizība. Varbūt varat rakstus papildināt ar atsaucēm uz informācijas pirmavotiem.

Nobeigumā

Lasot dažādas publikācijas par to, kā GOOGLE plāno “tīrīt” interneta saturu, aizvien vairāk pārliecinos par to, ka noteicošais būs rakstu saturs un tā kvalitāte (ticamība un noderīgums) lasītāju skatījumā. Savukārt pati GOOGLE iemācījusies uz tekstu “skatīties ar cilvēka acīm” un līdz ar to mazāka nozīme būs dažādām tehniskām viltībām, lai publikācijas parādītos meklēju rezultātu lapu (Search Engine Result Page) pirmajās rindās.

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather