Vienā no iepriekšējiem rakstiem īsumā aprakstīju, kā var pelnīt internetā izmantojot Google Adsense. Ir cilvēki, kuriem padodas interesanti un noderīgi raksti, kurus labprāt lasa liels skaits interneta lietotāju. Tādos gadījumos Google AdSense ir viens no veidiem, kā gūt ienākumus no savas interneta vietnes (bloga vai weblapas).
No kā atkarīgas ienākumu gūšanas iespējas ar AdSense
Pirmkārt – iespēja pelnīt ar Google AdSense ir tieši proporcionāla jūsu weblapas apmeklētāju skaitam. Jo vairāk apmeklētāju apzināti nonāks jūsu interneta vietnē, jo iespējami lielāks būs to cilvēku skaits, kuri uzklikšķinās uz AdSenses reklāmu. Statistikas dati ir dažādi par to, cik no apmeklētājiem turpina meklējumus izmantojot AdSense reklāmas. Vidējais skaits ir no 3 – 5 proecentiem.
Pievēršu uzmanību tam, ka uz AdSenses reklāmām uzspiedīs tie interneta lietotāji, kuri apzināti kaut ko meklē internetā un jūsu raksts ir tieši par to tēmu, kas viņus interesē. Jūsu raksts viņiem sniedz saistošu un noderīgu informāciju, bet nopirkt vai pasūtīt kādu pakalpojumu lasītāji izvēlas sekojot AdSenses reklāmai. Tie interneta lietotāji, kuri nekā konkrēta nemeklē un jūsu interneta vietnē nonāks nejauši, nez vai arī nospiedīs uz Google AdSense reklāmu. Tātad – jums jāpiedomā par to, kā savai weblapai piesaistīt iespējami lielāku skaitu lasītāju, bet ne vienkārši klejotāju (sērfotāju).
Otrkārt – liela nozīme mērķauditorijai, kuru jūs uzrunājat ar savu interneta vietni – cilvēku (interneta lietotāju) skaitam, kurus jūs spējat ieinteresēt ar savām publikācijām. Mērķauditorijas cilvēku skaits, galvenokārt, atkarīgs no diviem faktoriem – interneta lietotāju skaits, kuri lasa (lieto) valodu, kurā jūs rakstāt savas publikācijas. Salīdzinājumam, ja rakstīsiet tikai latviešu valodā, tad jūsu iespējamais lasītāju skaits varētu būt – no 2 miljoniem Latvijas iedzīvotājiem (plus ārzemēs dzīvojošiem latviski lasošiem) atņemiet tos, kuri nelieto internetu, pēc tam atņemiet to skaitu, kuriem neinteresē tēma, kurā jūs rakstiet. Jūsu potenciālo lasītāju skaits varētu būt mērāms tūkstošos.
Savukārt, ja savus rakstus publicēsiet krievu, angļu, vācu vai spāņu valodā, tad pēc iepriekš dotā parauga rēķinot, jūsu lasītāju auditorija varētu būt miljoni. Pareiziniet tagad potenciālo lasītāju skaitu dienā ar tiem 3 – 5 procentiem, kuri uzspiestu uz AdSense reklāmām jūsu weblapā. Tātad – liela nozīme ir valodai, kurā jūs rakstāt.
Trešais faktors, kas nosaka ienākumus ar Google AdSense ir – par ko jūs rakstāt. Jo karstāka un „naudīgāka” ir nozare, joma vai tēma, jo vairāk reklāmdevēji maksā par to, lai viņu reklāmas tiku izvietotas interneta lapās, kurās raksta par konkrēto tēmu. Jo vairāk viņi maksā, jo biežāk un izdevīgākās vietās šīs reklāmas izvieto. Jo vairāk maksā reklāmdevējs, jo vairāk saņem arī interneta vietnes (bloga) īpašnieks, ja lasītājs uzspiež un konkrētu AdSense reklāmu. Uzreiz gan jāpabrīdina, ka šajās ienesīgajās nišās valda arī ļoti liela rakstītāju konkurence. Tādēļ nevajadzētu uzreiz cerēt uz lieliem (sākumā pat uz jebkādiem) ienākumiem. Vispirms ar savu weblapu jāiekaro sava vieta starp citiem autoriem.
Došu dažus piemērus, cik vidēji maksā reklāmdevēji par to, lai viņu reklāmas Google AdWords ievietotu interneta vietnēs (arī jūsējās). Vienlaikus varēsiet salīdzināt šo nozaru atslēgvārdu „cenas” Latvijā (latviešu valodā) un rakstot angļu valodā. Cenas uzrādītas ASV dolāros.
Ceļojumi – 0,48 / Travel – 8,17
Lidojumi – 1,03 / Flights – 2,64
Viesnīca – 1,95 / Hotel – 5,75
Veselība – 0,30 / Health – 12,80
Sejas kopšana – 0,02 / Face treatment – 5,38
Liekais svars – 0,37 / Weight loss – 6,23
Atkarību ārstēšana – 0,00 / Treatment Center – 50,20
Apdrošināšana – 0,36 / Insurance – 60,44
Auto apdrošināšana – 0,69 / Auto insurance – 62,55
Atslēgvārdu cenas Latvijā un angliski runājošās zemēs labi parāda arī sabiedrības interesi par konkrēto nozari valstī. Salīdziniet kaut vai interesei par savu veselību, lieko svaru un atkarību ārstēšanu.
AdSenses reklāmām ir vēl viena īpatnība – tajās nereklamē raksta autora valstī pieejamos pakalpojumus, bet gan tos pakalpojumus un preces, kuras pieejamas valstī, kurā atrodas katrs konkrētais interneta lietotājs. Piemēram, ja rakstīsiet angļu valodā, tad Lielbritānijas lasītājs redzēs pavisam citas reklāmas, nekā lasītājs no Austrālijas. Arī tas iespaido to ienākumu lielumu, kādu jūs varat gūt savā interneta vietnē ievietojot Google AdSense reklāmas.
by