Kā GOOGLE ietekmē un tīra interneta saturu

seoInterneta lapu optimizācija (search engine optimization) vienmēr ir bijis būtisks faktors, kas ietekmē jūsu weblapas pozīciju meklējumu rezultātos internetā. Tādēļ daudzi interneta blogeri un lapu veidotāji, kā arī SEO speciālisti, nepārtraukti meklē veidu, kā apmānīt GOOGLi un iegūtu labāku pozīciju attiecībā pret konkurentiem.

No vienas puses skatoties, tas ir ļoti svarīgi, lai palielinātu savu weblapu apmeklētāju skaitu – līdz ar to arī ienākumus. Tomēr daudzi tik ļoti fokusējas uz šo SEO (optimizācijas) tehnisko pusi, ka aizmirst par lapu satura kvalitāti. Bet pēdējos gados GOOGLE izmanto dažādas īpašas weblapu satura analīzes programmas (algoritmus), lai internetā īpaši izceltu kvalitatīvu saturu.

Vēl pavisam nesen populārākie paņēmieni kā iegūt augstu pozīciju interneta meklējumu rezultātu lapās bija šādi paņēmieni:

  • Rakstīt komentārus citu autoru blogos un ievietot saiti atpakaļ uz savu weblapu (backlink)
  • Katru rakstu nedaudz „pielabot” un citā izskatā izplatīt desmitiem vai pat simtiem eksemplāros dažādās interneta vietnēs (rakstu fermās) ar baclinku uz savu lapu
  • Rūpīgi izplānot katra atslēgvārda skaitu un vietu rakstā, lai iegūtu GOOGLE uzmanību, satura kvalitāti atstājot otrā vietā
  • Pirkt maksas pakalpojumus, lai cits jūsu vietā rakstus pārlabotu un izplatītu internetā
  • Pirkt SEO speciālistu pakalpojumus, lai tie pārlabotu jau esošas weblapas struktūru – tā solot apsteigt konkurentu weblapas

Šādi optimizēts saturs galvenokārt veidots lai izpatiktu meklētājprogrammām, bet ne vienmēr ir noderīgs interneta lietotājiem.

GOOGLE vairakkārt ir mainījusi un pilnveidojusi interneta satura analīzes programmas, lai primāri izceltu patiesi oriģinālu un noderīgu saturu.

GOOGLE Panda – sāpīgi ietekmēja tās weblapas, kuras veidojot visa uzmanība tikusi vērsta uz visādiem optimizācijas (SEO) knifiem, bet lapu satura vērtība palikusi otrā vietā. PANDA weblapu saturu vērtēja gluži kā skatoties ar cilvēka acīm.

GOOGLE Penguin – īpaši „ignorēja” tās weblapas, kurās izmantotas negodīgas (black hat) optimizācijas metodes. Piemēram, lapās izvietoti ļoti pieprasīti atslēgvārdi lai piesaistītu apmeklētājus, bet šie atslēgvārdi nemaz neatbilst lapu faktiskajam saturam. Vai arī pieprasītos atslēgvārdus izvietoja lapās, bet iekrāsoja fona krāsā, lai tie paliktu cilvēka acij neredzami.

GOOGLE Hummingbird – meklēt internetā un īpaši izceļ tās lapas, kurās tiek sniegtas atbildes uz interneta lietotāju jautājumiem. Šāds weblapu saturs GOOGLE ieskatā ir īpaši noderīgs un veido dialogu starp interneta lietotāju un weblapu satura veidotājiem.

Kā paši redzat pēc šī apkopojuma un arī esat lasījuši citos rakstos, tad nez vai vajadzētu pārlieku iespringt uz visādiem optimizācijas (SEO) tehniskiem risinājumiem, lai piemānītu GOOGLi. Labāk tajā laikā vairāk piedomāt pie laba un noderīga satura. Tāda satura, kas dod atbildes uz jautājumiem, palīdz risināt kādas konkrētas problēmas un mudina lasītājus par izlasīto (un jūsu weblapu) pastāstīt arī citiem.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather