Kā izvēlēties sava jaunā bloga tēmu

pelnīt ar AdsensePirms kāda laika tiku rakstījis par blogošanu kā vienu no veidiem lai pelnītu internetā vai arī paustu savas domas un uzskatus. Pavisam nesen atradu internetā interesantu apkopojumu par to, kā izvēlēties sava bloga tēmu (nišu), ja vēlaties ar to pelnīt internetā.

Loģiski, ka lēmums veidot savu blogu un to uzturēt, lai pelnītu internetā, nav īstermiņa pasākums. Tādēļ arī katrs iesācējs sev uzdod rindu jautājumus, piemēram:

  • Par ko veidot blogu?
  • Vai izvēlētai tēmai ir perspektīva nākotnē?
  • Vai izvēlētā tēma ir pietiekoši ienesīga?
  • Un tml.

Šādi un līdzīgi jautājumi rada šaubas un nedrošību. Savā veidā it kā paralizē (bloķē) radošo domāšanu un līdz ar to arī attālina no cerēto rezultātu sasniegšanas.

Pareizai nišas izvēlei, kā jebkurā biznesā, ir noteicošā loma. Arī blogošanā. No jūsu izvēles atkarīgs bloga apmeklētāju (potenciālo klientu) skaits.

Kā izvēlēties:

 1.Paša aizraušanās

Ja vēlaties pelnīt, tad jūsu izvēle nedrīkst balstīties tikai uz jūsu paša aizraušanos ar konkrēto jomu. Ar aizrautību varat dalīties savos iespaidos un emocijās, jums var būt labas zināšanas, bet nez vai ar to pietiek lai pelnītu. Papildus jūsu aizrautībai noskaidrojiet vēl par šo nišu (nozari):

  • Kāds ir tirgus pieprasījums (kāda ir lasītāju interese par šo tēmu, cik daudz meklē informāciju ar saistītiem atslēgvārdiem).
  • Kāda ir lasītāju motivācija (īslaicīga vai stabila). Varbūt īslaicīgi „karsta tēma”, kas drīz vien zaudē aktualitāti.
  • Vai tēma palīdz risināt kādas konkrētas problēmas? Pārsvarā gadījumos cilvēkiem vajag risināt dažādas problēmas.
  • Vai cilvēki gatavi tērēt naudu par piedāvājumu šajā nišā? Varbūt ir vienkārši interesanta niša, bet ne tāda, lai apmeklētāji būtu gatavi maksāt.

2.Izvēlēties skaidras nišas robežas

Kļūda ir tā, ja izvēlētajā nišā raksta pārāk vispārīgi, nedodot nekādu konkrētu risinājumu cilvēkiem, kuriem nepieciešams risināt kādu problēmu. Līdz ar to arī lasītāju interese paliek „vispārējā” un nekonkrētā līmenī un viņi neredzēs nekā tāda, par ko būtu vērts maksāt naudu. Vajag sašaurināt un konkretizēt piedāvājumu, tad arī paliek cerības pārdot piedāvājumu.

3.Nebaidieties no konkurences

Tas, ka atrodat kādu tirgus nišu ar niecīgu konkurenci, vēl negarantē lielus panākumus. Iespējams, ka konkurences nav tādēļ, ka … nav pieprasījuma pēc konkrētās nišas produktiem.  Tādēļ tomēr labāk izvēlēties nišu, kurā ir konkurence – tas nozīmē, ka tur ir pieprasījums, piedāvājums un tur apgrozās nauda.

Piekritīsiet, ka muļķīgi būtu izveidot produktu „tukšā” nišā un tad stāstīt cilvēkiem, ka viņi bez jūsu preces nu nekādi nevarēs iztikt. Cik tam vajag laika, pacietības un naudas, lai varbūt (!) kaut kas sanāktu.

4.Izdomājiet, kā varat atšķirties no konkurentiem

Iedomājieties, ka ir niša, kurā ir pieprasījums, apgrozās nauda un ir konkurenti. Kāpēc gan pircējiem steigties pie jums, jaunpienācēja, lai pirktu viņiem vajadzīgo preci? Tātad – arkaut ko vajag atšķirties no konkurentiem. Ar kaut ko patiesi vērtīgu, ne tikai ar spilgtāku reklāmu vai „saldākiem” solījumiem.

Varbūt varat nodrošināt augstāku kvalitāti? Varbūt jūsu piedāvājumu var viegli pielāgot klientu specifiskām vajadzībām? Varbūt visu svarīgo informāciju spējat pasniegt vienkāršāk un saprotamāk par konkurentiem? Tieši tai atšķirībai no konkurentiem vajadzētu būt kā jūsu „firmas zīmei”, kas izceltu citu līdzīgu piedāvājumu vidū.

 5.Vai jums pašam interesē konkrētā niša

Ja sākumā rakstīju, ka aizrautība ar kādu jomu nedrīkst būt vienīgais bloga tēmas izvēles kritērijs, tad tomēr ne mazāk svarīgi, lai jums pašam būtu interese par izvēlēto tēmu.

Tas nozīmē, ka arī pats gribat uzzināt ko vairāk un vairāk arī spēsiet pasniegt klientiem. Citādi var pienākt brīdis, ka pēc dažu rakstu uzrakstīšanas sēdēsiet pie baltas lapas ar „tukšu” galvu – bez nevienas idejas, ko varētu piedāvāt lasītājiem (klientiem).

Pamēģiniet uzrakstīt iespējami vairāk atslēgvārdus par izvēlēto nišu. Katrs atslēgvārds nozīmē ideju (aizsākumu) vienam jaunam rakstam. Ja pieņem, ka blogā nedēļā vajadzētu uzrakstīt vienu rakstu – tad sarēķiniet, cik ilgam laikam jums pietiks svaigo ideju. Dažiem mēnešiem? Par maz. Gadam? Jau labāk, bet tomēr nepietiekami.

 6.Sastādiet bloga biznesa plānu

Viena tipiska kļūda ir tā, ka izvēlas tēmu un sāk rakstīt, bet tikai pēc tam domā – kā ar blogu pelnīt naudu. Līdz ar to var iznākt, ka jāmaina gan bloga struktūra, gan vizuālais izskats un vēl citas lietas. Tādēļ, pēc nišas izvēles, padomājiet arī – kā pelnīsiet naudu ar blogu: ko un kā jūs piedāvāsiet klientiem, kāda būs pasūtīšanas un norēķināšanās sistēma un tamlīdzīgi.

Rīcības plānam jābūt arī tādēļ, lai, ieraugot internetā kādu citu ideju, jūs nepamestu sevis iesākto un nesāktu mēģināt redzēto. Bet pēc laika – atkal jauna ideja un atkal pārmaiņas. Tā daudz laika un enerģijas veltīsiet uzlabojumiem un nemaz netiksiet tuvāk savam mērķim – sākt pelnīt ar savu blogu.

… 

Pareizās nišas izvēle lai pelnītu internetā ar savu blogu – tas nav viegls pasākums, kurā neviens jums īpaši nepalīdzēs, jo kuram gan vajag vēl vienu prasmīgu konkurentu? Viss paša rokās. Ja blogošana jums nav domāta kā peļņas gūšana internetā, bet gan tikai kā veids komunicēt ar citiem interneta lietotājiem – tad iepriekš aprakstītos ieteikumus varat vien “pieņemt zināšanai”.

Ieraksts papildināts: 30.11.2014.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather