Blogošana kā viens no pelnīšanas veidiem internetā

blogošanaTermins „web-log” (pieraksts internetā) pirmo reizi lietots tālajā 1997.gadā. Bet jau divus gadus vēlēt to saīsināja uz „blog”, kā tagad sauc īsās un ātrās publikācijas internetā.

Tad vēl nebija arī WORDPRESS – tagad tik populārā blogu veidošanas platforma. WordPress popularitāte ir tik liela, ka, piemēram, 2013.gada septembrī vienas dienas laikā, izmantojot wrodpress.com, tika izveidoti un reģistrēti vairāk kā 45 000 jauni blogi. Iespaidīgi, vai ne?

Interneta popularitāti raksturo arī tas, ka vienā mēnesī vismaz 412 000 000 cilvēku atver vairāk kā 14,6 miljardu (!) weblapu. Pašreiz internetā eksistē vairāk kā 73 miljonu wordpress blogu vietņu.

Ar interneta blogiem ir tāpat kā ar visu pārējo uz šīs zemes – katram ir „savs laiks nolikts”. Tas nozīmē – ja arī katru dienu no jauna tiek veidots iespaidīgs skaits jaunu blogu, tad vienlaikus daudz blogu tiek arī izdzēsts vai arī vienkārši aizmirsts, paliekot neaktīviem.

Blogošanas pēdējās tendences

Ja vēl pirms dažiem gadiem visās jomās bija papilnam ar indivīdu veidotajiem mikroblogiem, kurus rakstīja lai vienkārši izteiktu savas domas, emocijas vai arī lai pelnītu, tad tagad daudzās nopietnās un „naudīgās” nozarēs parādījušies uzņēmumu veidotie un uzturētie blogi. Šādu blogu satura izstrādei un tehniskajai uzturēšanai (optimizācijai) tiek algoti izglītoti profesionāļi, ar kuriem iesācējiem grūti konkurēt.

Tas gan nenozīmē, ka indivīdiem ar saviem blogiem vairs nav nekādu izredžu. Tomēr vajadzēs pielikt lielākas pūles, lai atrastu savu nišu un interneta lietotāji pamanītu arī mazos blogus starp lielajiem. Mazajiem vajadzēs būt interesantākiem, pievilcīgākiem un noderīgākiem.

Kā vienmēr – galvenā vērtība bija, ir un būs – oriģināls un kvalitatīvs bloga saturs. Pēdējā laikā tam īpaši seko arī GOOGLE. Bet par to vairāk nākošreiz …

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather