Kā iegūt un noturēt pircēju uzticēšanos

kā-pelnīt-internetāLai jebko pārdotu, jāpanāk lai apmeklētāji notic jūsu piedāvājumam. Pētījumu statistika rāda, ka daļa cilvēku, kuri nekad neko nepērk internetā, baidās par savu maksājumu karšu datu drošību. Savukārt daudzi pircēji savu izvēli pamato ar pārdevēja un viņa weblapas labo reputāciju, kādu devuši citi interneta lietotāji. Šie abi fakti liecina par to, ka pircēju uzticēšanās ir viens no nozīmīgākajiem faktoriem, lai internetā pārdotu preces vai pakalpojumus.

Kā iegūt un noturēt interneta lietotāju uzticēšanos

1.Liela nozīme ir informācijai par pašu pārdevēju, par tā pieredzi un kompetenci jomā, kurā piedāvā preci vai pakalpojumus. Tāpēc, pēc GOOGLE sniegtajiem datiem, interneta vietnēs viena no lasītākajām lapām ir „Par mani” vai „Par mums”, jo apmeklētāji vēlas zināt, kas „stāv” aiz katra piedāvājuma, cik zinošs un uzticams ir potenciālais darījuma partneris – pārdevējs.

2.Dodiet pircējam iespēju izvēlēties. Ar to nedomāju pārāk plašu piedāvājuma sortimentu, jo tajā pircējam var būt grūti orientēties un mūsdienu steidzīgais pircējs var pagriezt muguru jūsu piedāvājumam.

Piedāvājiet dažas preces, bet ar vairākām papildus iespējām. Piemēram, atšķirīgu krāsu vai izmēru, dažādām apkalpošanas un garantijas iespējām.

3.Iztaujājiet konkrētās jomas labi zināmus ekspertus un šo iegūto informāciju publicējiet savā weblapā. Šī pieeja jūsu interneta vietnei dos gan svaigu un oriģinālu saturu, gan arī pacels tās prestižu apmeklētāju acīs.

4.Publicējiet garākus rakstus par savu piedāvājumu. Protams, ka rakstu saturam jābūt intriģējošam un lasītājam noderīgam, lai tas mudinātu uzzināt vairāk par jūsu konkrēto piedāvājumu.

Arī GOOGLE pēdējā laikā mīl garus rakstus (1000 un vairāk vārdu) un labprāt tos uzrāda meklējumu rezultātu lapās (search result pages). Ja raksts ir īss – vien dažas rindkopas, tad lasītājiem var rasties viedoklis, ka par jūsu piedāvājumu nav nekā ko pateikt.

5.Izmantojiet videomateriālus par piedāvāto preci vai pakalpojumu. Ja arī GOOGLE video  nevērtē augstāk par labi strukturētu teksta materiālu, tad labu video atzinīgi novērtēs lasītāji un ieteiks arī citiem interneta lietotājiem.

6.Paskatieties uz savu interneta vietni „no malas” un padomājiet, vai apmeklētājiem viegli atrast meklēto. Iespējams, ka grafiskais noformējums ir ļoti kvalitatīvs, tomēr apmeklējumu analīze var parādīt, ka 85 – 90 procentu apmeklētāju jūsu interneta vietnē uzturas vien 10 – 20 sekundes. Tātad, viņi neatrada meklēto. Kāpēc? Tā tur nemaz nav, vai arī grūti pamanīt starp vizuālajiem efektiem?

7.Pirkšanas, apmaksas un piegādes procedūrai jābūt viegli saprotamai un izpildāmai. Tāpat jābūt viegli pamanāmai informācijai par pārdevēja dotajām garantijām un preces apmaiņas vai atpakaļ nodošanas iespēju un procedūru, naudas atmaksu.

8.Informācijas apmaiņas iespējām jābūt abpusējām. Tas nozīmē, ka kontaktu lapā jānorāda reālu fizisku adresi, reāli darbojošos telefona numuru, e-pasta adresi uz kuru nosūtītos ziņojumus kāds arī lasa un atbild uz tiem pēc būtības.

Apmeklētājiem jājūt, ka aiz internetā publicētās informācijas atrodas reāli cilvēki, ne ieprogrammēts dators. Cilvēki, kuri ar savu piedāvājumi patiesi vēlas klientiem palīdzēt risināt kādu vajadzību, ne tikai „nokāst naudu” un aizmirst par pircēju.

9.Esiet svaigi! Ja arī pamata informācija par piedāvāto preci vai pakalpojumu ilgākā laika posmā praktiski nemainās, izveidojiet „jaunumu sadaļu” vai arī blogu, kurā regulāri publicējiet jaunumus par konkrēto jomu. Jūsu interneta vietne būs „dzīva” un tā patiks gan apmeklētājiem, gan arī interneta meklētājprogrammām (search engines).

Nobeigumā

Lai iegūtu atpazīstamību internetā un interneta lietotāju uzticēšanos, vajadzīgs gan laiks, gan arī padomāt par iepriekš pieminētajiem „sīkumiem”. Pieaugot atpazīstamībai, palielināsies apmeklētāju skaits uz jūsu weblapu un palielināsies arī ienākumi.

Tikai atcerieties, ka arī interneta mārketingā nav maznozīmīgu sīkumu. Internetā ir pat grūtāk, jo lai potenciālo pircēju iedrošinātu jums uzticēties un iegādāties tieši jūsu piedāvāto preci vai pakalpojumu, tas jādara sava veida „neklātienē” – izmantojot tikai jūsu sagatavoto un piedāvāto informāciju.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather