Atrod savu skolotāju

darbaudzinatajsSaka, ka gudrs esot tas cilvēks, kurš mācās arī no citu kļūdām. Tikai … reizēm šī atziņa nāk pārāk vēlu un tad vietā ir teiciens “skola maksā naudu”.  Par to arī savā interneta vietnē rakstījis kāds Pīters Vaits, kurš vairākus gadus pavisam nopietni nodarbojas ar interneta mārketingu. Sākums gan viņam nav bijis tik gluds, jo licies – atliek vien nopirkt “drošu shēmu” kā gūt ienākumus pavisam īsā laikā un viss tālāk ies “kā pa diedziņu”.

Meklējot šo “drošo shēmu” Pīters iztērējis 17 000 USD un tā arī neko nav panācis. Iespējams, ka piedāvājums ir bijis neīsts un tās shēmas nemaz nedarbojas. Vai arī kaut kas izdarīts nepareizi. Biznesā, lai gūtu panākumus, nevar rīkoties uz labu laimi. Ja arī ir kāda noteikta procedūra, tad to arī vajag precīzi ievērot. Nedrīkst atļauties kaut ko pašam “uz savu galvu” izmainīt un pēc tam lamāt, ka piedāvāts (nopirkts) nekur nederīgs produkts (drošā shēma).

Tas ir gandrīz vai kā ar ēst gatavošanu. Paņem pavārgrāmatu, izlasi, kādas sastāvdaļas nepieciešamas un kādā secībā tās liekamas katlā. Ar to vien nepietiek – arī paša gatavošanas procesā jāievēro noteikts laika un temperatūras režīms. Ja kaut ko izdarīs atšķirīgi no pavārgrāmatā rakstītā – arī ēdiens sanāks pavisam citādāks nekā cerēts. Vai tāpēc vainot pavārgrāmatas autoru?

Lai nevajadzētu izgudrot savu velosipēdu, Pīters izvēlējies tādu piedāvājumu, kurā iekļauta ne vien “drošā shēma” kā gūt panākumus, bet arī shēmas autora konsultācijas – kā šo procesu soli pa solim ieviest. Un rezultāti neizpalika.

Secinājums viens – vai nu iegādājoties kādu “shēmu” pedantiski precīzi jāseko instrukcijām, vai arī jāsameklē savu darbaudzinātāju – skolotāju, kurš ir gatavs pa noteiktu samaksu dod konkrētus norādījumus, padomus un sekot līdzi to izpildei.

Interneta mārketingā ienākuši miljoniem cilvēku un nez vai kādam izdevies – tā uzreizi – tikai “pēc sava prāta un intuīcijas” gūt vērā ņemamus panākumus. Lielākā daļa “aplauzušies”, nosaukuši interneta mārketingu par cilvēku muļķošanu un atmetuši visam ar roku. Palikuši centīgākie.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather