Atļaušos atkārtoties par to, ka labs raksta saturs internetā ir zelta vērts. Tomēr realitāte ir tāda, ka to zina un attiecīgi arī rīkojas tūkstošiem, miljoniem citi interneta lapu īpašnieki un publikāciju autori, kuri raksta par to pašu tēmu kā jūs. Tie ir tiešie konkurenti. Lai izceltos viņu vidū, jāraksta vēl labāk un vēl vairāk, kas prasa daudz pūļu. Tomēr ir arī daži citi paņēmieni, kuri var uzlabot jūsu weblapas pozīciju GOOGLE meklējumu rezultātos.
Jūsu vārds kā domēna vārds
Vislabākais, ja interneta vietnes domēna vārdā ir iekļauti galvenie atslēgas vārdi. Bet, ja kādā ienesīgā nozarē ir neskaitāmu interneta vietņu, padomājiet paši – vai ir daudz iespēju atrast oriģinālu atslēgvārdu kombināciju, lai apsteigtu konkurentus? Nav. Visas kombinācijas jau ir aizņemtas.
Nav ieteicams domēna nosaukumā izmantot kādas populāras firmas vai cilvēka vārdu. Varat nonākt līdz tiesu darbiem un jūsu pūles būs bijušas veltīgas.
Tādēļ varat izmantot pats savu vārdu (uzvārdu), kas ar laiku var kļūt par jūsu zīmola (brenda) vārdu, ar ko jūs atpazīs interneta lietotāji. Bet iepriekš pieminētos svarīgos atslēgas vārdus bez bažām varat izmantot apakšdomēnos vai kategoriju nosaukumos. Tāda kombinācija – jūsu vārds un atslēgvārdi, būs oriģināli.
Vēl labāk, ja savu domēnu reģistrēsiet ar “astīti” ***.com, ***.net vai ***.org, jo labāk patīk meklētājprogrammām.
Garāki un detalizētāki raksti internetā
Vēl pirms dažiem gadiem optimālais raksta garums bija apmēram 500 vārdu. Tagad GOOGLE daudz augstāk vērtē rakstus ar 1000 līdz 2000 vārdiem. Tāpat augstāk tiek vērtēti raksti, kuri papildināti ar attēliem, video un atsaucēm (izejošām saitēm) uz informācijas avotiem citās interneta vietnēs.
Arī ienākošajām saitēm joprojām ir nozīme. Tomēr mazāk tiek ņemts vērā ienākošo saišu skaits, nekā to interneta vietņu prestižs, no kurām ienāk saites. Jo vērtīgāka būs informācija jūsu publikācijā, jo vairāk norāžu (linku) uz to norādīs. Tā kļūs vērtīgāka arī GOOGLE acīs. Jāņem gan vērā to, ka meklētājprogrammas linku skaitu nerēķina kā aritmētikā – no katras interneta vietnes “ņem vērā” tikai vienu saiti.
Virsraksti un failu nosaukumi internetā
Meklētāj programmas, tajā skaitā arī GOOGLE, ņem vērā īpaši izceltu tekstu. Viens no veidiem – publikāciju virsrakstus un nodaļu apakšvirsrakstus noformēt izmantojot H1, H2 vai H3 formatējumu. Un pats par sevi – virsrakstos izmantot atslēgvārdus.
Meklētājprogrammas nespēj “saskatīt” to, kas redzams attēlos. Bet tās spēj saprast rakstīto tekstu. Tādēļ, pirms publicēšanas internetā, attēliem vajag dot saturam atbilstošus nosaukumus, izmantojot piemērotus atslēgas vārdus. Cilvēki bieži meklē konkrētus attēlus un tā “caur tiem” var nonākt jūsu interneta vietnē.
Interneta vietas pielāgošana mobilām ierīcēm
Joprojām labi “strādā” viss tas, par ko rakstīju iepriekšējās nodaļās – atslēgvārdi, virsraksti, atbilstošs saturs, attēli un tml. Tomēr laiki mainās. Aizvien vairāk cilvēku informāciju vai izklaidi internetā meklē izmantojot mobilās ierīces – planšetdatorus vai viedtālruņus.
Agrāk veidotās interneta vietnes nemaz nevar “ietilpt” mobilo ierīču mazajos ekrānos. Apmeklētāji var redzēt tikai daļu teksta un attēliem, grūti nospiest uz vajadzīgajām saitēm un tamlīdzīgi. Tādēļ interneta vietnes (bloga) izveidei ieteicams izvēlēties sagatavi (template), kura labi darbojas arī mobilajās ierīcēs (mobile friendly) – lai arī mobilās ierīces ekrānā vienā skatienā var redzēt tikai daļu no publicētā, tomēr informācija ir skaidri saskatāma, saprotama arī navigācija no viena skata uz citu.
Publikācija sagatavota izmantojot paša pieredzi un interneta vietnē atrodamo informāciju.
by