Gribat vairāk apmeklētāju uz savu weblapu? Te ir daži ieteikumi, kā to panākt.
1.Video saturs. Video materiāla saturam jāatbilst jūsu mērķauditorijas interesēm un vajadzībām. Vai tā ir tikai izklaide ar uzjautrinošām dzīves situācijām, vai arī padoms, kā kaut ko remontēt mājās vai garāžā. Ja video ir interesants vai patiesi noderīgs, cilvēki par to informēs savus draugus, paziņas un sekotājus visās sociālajās vietnēs.
2.Video ilgums. Lai piesaistītu skatītājus un tos arī noturētu, video materiālam jābūt ne garākam par 2 minūtēm un intriģējošam jau no pirmajām sekundēm. Internets ir pārpildīts ar videomateriāliem, bet skatītājs ir izvēlīgs. Pajautājiet sev, vai jūs skatītos 6 – 10 minūšu garu video, kura anotācijā rakstīts, ka pats interesantākais būs video 5 min. 40 sekundē? Vai arī video atsauksmi par jaunu videokameru, kurā minūti jāskatās, kā atver iepakojumu un vēl minūti groza rokās kameru, lasot, kas uz tās uzrakstīts? Esiet īsi un intriģējoši. Ja patiesi noderīga informācija ir garāka par minētajām 2 minūtēm, piesaistiet uzmanību no pirmajām sekundēm. Lietojiet video rediģēšanas programmas, lai izgrieztu “lieko laiku” no garāka uzfilmētā materiāla. Skatītāji būs par to pateicīgi.
3.Kur internetā ievietot video. Vieglākais veids, kā internetā publicēt video – ievietot to Youtube.com vai līdzīgā vietnē un video aprakstā (anotācijā) vai arī pašā norādīt saiti uz jūsu weblapu. Šo video var arī no Youtube ievietot savā weblapā. Tomēr pats video paliek Youtube.
Var jautāt, kur te ir problēma? Interneta lietotāji, kuri izmanto attiecīgos atslēgvārdus, jūsu video atradīs Youtube. Noskatīsies. Bet tikai neliela daļa (varbūt) pamanīs anotācijā saiti uz jūsu weblapu. Un vēl mazāks skaits tai sekos. Labāks risinājums ir tāds, ka video ievietojat tajā pašā serverī, kur atrodas jūsu weblapa. Un pašu video “oriģināli” ievietojat savā weblapā. Tad visi interneta lietotāji, kuri ar meklētājprogrammu palīdzību atradīs jūsu video, arī nonāks tieši jūsu interneta vietnē, ko jūs vēlējāties sasniegt. Ja jums ir garāks videomateriāls, tad savā weblapā vai savā īsajā video par to varat norādīt, bet pašu “garo” video ievietojiet Youtube, lai ietaupītu vietu savā serverī.
4.Ļaujiet dalīties ar jūsu video. Sameklējiet savai interneta vietnei piemēroto sīkprogrammu (plugin), kas ļauj ne vien izvietot un rādīt video, bet arī ģenerē un piedāvā nepieciešamo kodu, lai apmeklētāji jūsu video var izvietot citās (savās) weblapās vai sociālajos tīklos. Tā kā video oriģināls ir tikai jūsu lapā, tad lielākas izredzes, ka skatītāji nenonāks vis Youtube, bet gan jūsu weblapā.
5.Nosaukums un apraksts. Video nosaukumā un aprakstā jāiekļauj būtiskos atslēgvārdus. Piekrītu, ka to darot, nosaukums var nebūt daiļskanīgs. Bet, ja ar video palīdzību gribat vairāk apmeklētājus, tad tā ir jādara.
Video aprakstā (anotācijā) pirmajos 2-4 teikumos jāizmanto gan atslēgvārdi, gan arī jāpaskaidro, par ko ir video un kā tā noskatīšanās palīdzēs jūsu mērķauditorijai. Meklējumu rezultātu lapā (search result page) lasāmi tikai daži pirmie video anotācijas teikumi. Tādēļ tiem jābūt intriģējošiem un informējošiem.
6.Video sīkattēls. Tas ir mazs attēls, kas parādās internetā meklējumu rezultātu lapā pie jūsu video nosaukuma un apraksta (anotācijas). Sīkattēlam jābūt kvalitatīvam – skaidram, mudinošam skatīties arī pašu video. Ja sīkattēls nepiesaistīs uzmanību, mazāka varbūtība, ka video kļūs populārs.
7.Stāstiet draugiem un paziņām. Par savu video, ko esat ievietojis savā weblapā, stāstiet sociālajos tīklos saviem draugiem un paziņām. Ja redzētais video patiks, viņi stāstīs tālāk saviem draugiem un paziņām.
by