Ko var pārdot internetā regulāriem ienākumiem

pelnīt internetāProtams, ka internetā var pārdot gandrīz visu, tomēr šajā gadījumā parunāsim par to, kā ar pārdošanu gūt regulārus ienākumus. Tas nozīmē – piedāvāt nevis vienu vienību, bet gan kaut ko tādu, kas radītu stabilu ienākumu plūsmu. Tātad – piedāvājumam jābūt ieintriģējošam un pietiekoši lielā skaitā, lai bizness neapsīktu jau paša sākumā.

 

Fiziski priekšmeti – preces

Tie var būt amatniecības ražojumi, adījumi, šūtās preces un tamlīdzīgi – lietas, kas var būt interesantas un noderīgas citiem interneta lietotājiem. Ņemot vērā to, ka pagatavot šīs lietas un vienlaikus nopietni strādāt internetā ir grūti, tad var notikt darba dalīšana. Viens darbojas pa internetu, bet citi – gatavo preces, vai arī tās iepērk pārdošanai internetā.

Šādai tirgošanai būtisks ierobežojums – saražoto preču uzglabāšana, iesaiņošana un nosūtīšana pircējam.

 

Digitālās preces

Digitālās preces ir dažādas datorprogrammas, informatīvie materiāli, mācību grāmatas, digitālās fotogrāfijas un video. Lai ieinteresētu potenciālos pircējus, piedāvājumam jābūt patiesi noderīgam, lai palīdzētu risināt kādu problēmu, ietaupītu laiku un naudu, izklaidētu un tamlīdzīgi. Ieteicams šīs preces radīt pašam, vai atrast cilvēkus, kuri var radīt oriģinālu piedāvājumu.

Nav ieteicams nopirkt preci tālākpārdošanai vai arī pārpirkt tirgošanas tiesības, jo nevarat zināt cik šādu piedāvājumu jau ir internetā, kuri visi ir jūsu vistiešākie konkurenti. Ja prece būs jūsu radīta – jūsu piedāvājums būs oriģināls un neatkārtojams.

Digitālās preces viegli uzglabāt (datoros, ārējās atmiņas ierīcēs), viegli nosūtīt pircējam (pa internetu, vai, jā ir īpaša vēlme – pa pastu CD vai DVD veidā).

 

Pakalpojumi internetā

Piemēram, jums ir interesanta interneta vietne, kuru apmeklē liels cilvēku skaits. Varat reklāmdevējiem, kuru saturs atbilst jūsu weblapas tēmai, piedāvāt pa noteiktu samaksu pārdot vietu reklāmām.

Ir arī cits variants – izveidot interneta vietni tikai noteiktam cilvēku lokam par specifisku tēmu (noteiktai profesijai, noteiktam vaļaspriekam /hobijam/ vai citām interesēm). Pieeja šai interneta vietnei iespējam tikai par noteiktu samaksu uz noteiktu laiku (abonēšana).

Informācijai šādā interneta vietnē jābūt patiesi interesantai, ļoti noderīgai un regulāri jāatjauno. Abonentiem var piedāvāt arī kādus papildus bonusus. Ticiet man, ir tādi cilvēki, kuriem ļoti patīk būt tādā sabiedrībā (slēgtā cilvēku lokā, klubā), kurā plašām masām piekļuve ir liegta. Tikai pretī jāpiedāvā kvalitatīvs saturs.

 

Citiem piederošu preču un pakalpojumu pārdošana

Starptautiskajā interneta vidē to sauc par Affiliate mārketingu, vai latviskojot – partnermārketingu. Procesa būtība ir šāda: privātai personai vai uzņēmumam ir piedāvājums (prece vai pakalpojums), kura reklamēšanai un pārdošanai tiek piesaistīti partneri – citi interneta lietotāji. Par katru sekmīgi noslēgtu darījumu partneris saņem noteiktu komisijas maksu, kas, atkarībā no preces veida, ir no 5 % līdz pat 75 % un vairāk no preces pārdošanas cenas.

Preces īpašnieks partneriem nodrošina informāciju par piedāvājumu (attēli, apraksti, video un tml.) un nosaka sadarbības principus. Preces īpašnieks pats rūpējas par preces uzglabāšanu, iesaiņošanu un nosūtīšanu pircējiem.

Partnera „pārziņā” paliek tikai preces reklamēšana un … komisijas naudas saņemšana.

Affiliate mārketings ir viens no visizplatītākajiem naudas pelnīšanas veidiem internetā. Latvijā viena no pirmajām lielākajām Affiliate programmām bija Lattelecom partnerprogramma, kura darbojas joprojām.

Šajā raksta pieminēju biežāk lietotās metodes, kā nopelnīt naudu internetā. Katra no tām prasa noteiktas zināšanas gan par tirgošanos (mārketingu), gan arī par to kā izveidot, uzturēt un prasmīgi izmantot blogu vai savu interneta vietni – weblapu.

… 

Pēc savas pieredzes varu teikt to, ka stabilus un ilgstošus ienākumu internetā var gūt vien tad, ja cilvēkiem piedāvā patiesi vajadzīgu un noderīgu preci vai pakalpojumu. Tomēr netrūkst arī dažādu shēmotāju, kuri izdomā veidus, kā ātri ievākt kādu naudas summu un tad pazust, lai izdomātu atkal ko jaunu. Arī par tādiem varēsiet lasīt kādā no nākošajiem rakstiem.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather