Kā pamodināt ilgi nelietotu weblapu

pelnīt internetāKādreiz var nonākt situācijā, kad dažādu apstākļu dēļ ilgstoši nav atjaunota vai papildināta informācija jūsu weblapā (blogā). Ja vien tajā nav kāda mūžam aktuāla tēma, kuru intensīvi meklē liels skaits interneta lietotāju, tad – pamazām apsīkst jūs weblapas apmeklētāju plūsma.

Bet tad – dzimusi jauna ideja vai arī novērsti tie bremzējošie faktori un atkal ātri vajag “palaist gaisā” (internetā) jauno ideju. Kā atjaunot apmeklētāju plūsmu?

Ja uzreiz, pēc ilgstoša klusuma perioda, publicēsiet jauno ideju (piedāvājumu), ieguvums no tā nebūs īpaši liels, jo … tas, vai interneta lietotāji pamanīs jaunumus jūs interneta vietnē atkarīgs no tā – kurš viņiem par to paziņos. Ja jums ir klientu vai biznesa partneru e-pasta adreses – varat nosūtīt ziņas par jauno piedāvājumu e-pastā.

Bet par jaunumiem neuzzinās plašāks interneta lietotāju loks kā tādā gadījumā, ja palīgā sauksiet interneta meklētājprogrammu robotus – zirnekļus, kuri regulāri apskraida internetu un piefiksē visus jaunumus tajā.

Ar vienu jaunu publikāciju, lai piesaistītu šo robotu – zirnekļu uzmanību var nepietikt. Tādēļ viens no variantiem ir – pārrakstīt (modificēt) jau esošās publikācijas, kas aizņems daudz mazāk laika nekā rakstīt jaunas no “nulles”.

Daži iesaka paņemt kādu savu vecāku publikāciju un to pārrakstīt tā, lai GOOGLE to neuzskatītu par kopiju un publicēt kā pilnīgi jaunu rakstu, vienlaikus izdzēšot veco versiju. Te gan jābūt uzmanīgam ar vecās raksta versijas dzēšanu – var gadīties, ka citi interneta lietotāji vai pat prestižas weblapas (interneta vietnes) ievietojušas norādi (saiti) tieši uz to rakstu, kuru gatavojaties izdzēst.

Tādēļ labāk esošo rakstu papildināt ar jaunāko un aktuālāko informāciju par konkrēto tēmu tā, lai tas nedublētu veco variantu, bet vecajā publikācijā ielikt saiti (norādi) uz aktualizēto informāciju – jaunāko rakstu.

Pavisam ātri pievērst robotu – zirnekļu uzmanību var arī veicot kaut nelielas izmaiņas tekstā un publikāciju vienkārši atjaunināt (update).

Un tikai pēc tam, kad konstatējat apmeklētāju skaita palielināšanos uz jūsu “pamodināto” weblapu ir vērts tajā ievietot jauno piedāvājumu, jo tas atradīsies apmeklētāju acu priekšā – līdz ar to uzreiz pamanāms un lielākas izredzes, ka kādu tas arī patiesi ieinteresēs.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather