Kā izveidot pievilcīgu interneta rakstu

virietis-pie-datoraLiela daļa no interneta komersatiem ir sapratuši, cik liela nozīme interneta mārketingā ir piedāvātās informācijas saturam un patiesai vērtībai.

Kāds saturs patīk interneta lietotājiem

Interneta lietotājiem nav vajadzīga jebkāda informācija, nē. Viņi meklē tādu informāciju, kuras saturs izglīto, uzjautrina, izklaidē vai palīdz risināt viņu problēmas.

Lasītāji meklē jaunāko (aktuālāko) informāciju, bet ne tādu, kuru var atrast neskaitāmās citās lapās ar visām pareizrakstības kļūdām. Piemēram, rakstus par precēm vai pakalpojumiem interneta mārketinga (partnermārketinga) dalībnieku lapās, kurās vienīgā atšķirība ir unikālā reģistrēšanās saite (links). Tādas lapas bieži tiek aizvērtas pat nesākot tās lasīt.

Kāds saturs patīk GOOGLE

Lai arī GOOGLE ir savi algoritmi pēc kuriem tā vērtē interneta saturu un atsijā labo no sliktā, GOOGLE patīk viss tas, kas patīk interneta lietotājiem. Savukārt, jo labāk jūsu piedāvātais saturs patiks GOOGLE, jo lielākas izredzes, ka to redzēs aizvien lielāks interneta lietotāju skaits.

Kā patik lasītājiem un GOOGLE

1. Veidojot weblapas (bloga) saturu tas jādara ar noteiktu mērķi, pēc noteikta ilgtermiņa plāna – stratēģijas.

Nav nekādas nozīmes tam, ka spējat nodrošināt rakstus par jebkuru tēmu jebkurā laikā, bet tas jau izskatīsies pēc haosa ar ko lasītājus ilgtermiņā nenoturēsiet.

  • Izvēlieties konkrētu interneta lietotāju auditoriju, kurai arī pielāgojiet informācijas saturu un tā pasniegšanas veidu.
  • Informācijai jābūt noderīgai lasītājam, bet ne rakstītai tikai tādēļ, ka vajag atjaunot bloga satruru.

2. Lai spētu sastādīt pieminēto ilgtermiņa plānu – stratēģiju, atbildiet pats sev uz šādiem jautājumiem:

  • Vai atsevišķo publikāciju (rakstu) saturs jūsu eblapā ir savstarpēji saistīts? Ja lasītājam nav iespējams skaidri redzēt (saprast) par kādu tēmu (tēmām) ir jūsu weblapa (blogs), nevarēsiet izveidot un noturēt pastāvīgu lasītāju auditoriju ilgtermiņā. Par to varat pārliecināties analizējot statistiku pēc kādiem atslēgvārdiem lasītāji nonāk jūsu interneta vietnē. Ja pārskatā augstā vietā redzat savas weblapas nosaukumu kā atslēgvārdu, tad varat būt drošs, ka cilvēki melē to, ko tieši jūs spējat piedāvāt.
  • Vai labi apzīstat savu auditoriju? Vai varat iedomāties, kāda interneta lietotāju daļa labprāt atkal un atkal nonāk jūsu weblapā? Kāpēc? Protams, ka to var mēģināt uzminēt, bet labāk tomēr ir izveidot lasītāju aptauju vai arī iedrošināt aktīvi komentēt jūsu rakstus. Jo konkrētāk tēmēsiet savu rakstu saturu uz noteiktu auditorijas daļu, ja labāks būs sasniegtais rezultāts.
  • Cik regulāri atjaunojat / papildinat informāciju. Rakstu publicēšana kad pagadās nav tas labākais veids kā piesaistīt jaunus un noturēt “vecos” lasītājus. Vajag izvēlēties noteiktu laiku, kad ievietosiet jaunu informāciju – noteikta mēneša nedēļa, nedēļas diena vai stunda, lai regulārie lasītāju iegaumētu, kad noteikti ir vērts ieskatīties jāus weblapā pēc jaunumiem.
  • Vai jums ir savs atsķirīgs (pamanāms) rakstīšanas stils? Jūsu rakstīšanas un informācijas pasniegšanas stilam jākļūst par jūsu zīmolu (brand name) konkrēati lasītāju auditorijai. Iespējams, ka savu auditoriju uzrunājat ne tikai savā weblapā, bet arī sociālajos tīklos. Tad ieturiet vienādu informācijas pasniegšanas veidu visās interneta vietās, lai auditorijai nerastos sajukums – kāds jūs esat patiesībā, vai jums var ticēt?
  • Vai jums ir rakstu publicēšanas plāns? Interneta vietni nevajag censties aizpildīt uzreiz “ar vienu sitienu”, ja vien atsevišķiem rakstiem jēga ir tikai tad, ja uzreiz tiek nodrošināta kāda savstarpējā saikne. Izveidojiet plānu, kādus rakstus (par ko) publicēsiet un nosakiet to savstarpējo loģisko secību, lai tie rosinatu lasītāju interesi nepacietīgi gaidīt nākošo publikāciju.

Iespējams, ka kādām pēc izlasītā viss liksies pārāk sarežģīti, bet tā nu tas ir – interneta marketings ir tāds pats bizness kā “normālā” biznesa vidē – kur viss sākas ar biznesa plāna sastādīšanu un turpinās ar tā precīzu īstenošanu.

Neplānojot iepriekš un nepieturoties pie plāna – var sanākt vilties par velti patērēto laiku un ieguldītajām pūlēm. Lai jums tā neatgadītos!

 

BDK Laboratory Pēcskūšanās fitolosjons vīriešiem

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather