GOOGLE jaunais weblapu vērtēšanas standarts

infografika2016.gada sākumā GOOGLE iepazīstināja ar jaunajiem weblapu kvalitātes vērtēšanas principiem, kuri ir izklāstīti uz 160 teksta lapām. No šī garā dokumenta eksperti īpaši izceļ divus interneta vietņu vērtēšanas kritērijus.

Pirmais kritērijs – YMYL

Katrs interneta lietotājs ar laiku ievēro, ka visas weblapas nav vienādas. Vienās interneta vietnēs atradīsiet, piemēram, skaistus dabas skatu attēlus ar to aprakstiem, bet citās – padomus, kā izdevīgāk pārdot automašīnu vai nekustamo īpašumu.

“YMYL” ir saīsinājums no angļu valodas “Your Money or Your Life” (Jūsu nauda vai Jūsu dzīve). Tas norāda uz to, ka GOOGLE augstāk vērtēs tās weblapas, kurās sniegta kvalitatīva informācija par šādām tēmām:

Iepirkšanās un finanšu darījumi. Jebkura interneta lapa, kas lietotājam palīdz iepirkties, pārskatīt naudu vai apmaksāt rēķinus tiešsaitē.

Finansiāla informācija. Par izdevīgiem ieguldījumiem un nodokļu apmaksu, pensiju plāniem, īpašumu pirkšanu vai pārdošanu.

Medicīniska informācija. Informācija par to, kā rīkoties slimību gadījumos, par zālēm un to lietošanu, uztura bagātinātājiem, dažādām veselības problēmām un ar tām saistītie jautājumi.

Juridiskā palīdzība. Par bērnu aizbildniecību, šķiršanos, mantojumiem un tml.

Pārējās lapas. Dažādas tēmas, bet ar lasītājiem patiesi noderīgu informāciju.

Šīs YMYL lapas GOOGLE vērtēs īpaši piekasīgi, jo gadījumos, kad šajās lapās tiek pasniegta neprecīza, novecojusi vai kļūdaina informācija, tas visai tiešā veidā var ietekmēt cilvēku materiālo stāvokli un veselību.

Otrais kritērijs – E-A-T

Šis kritērijs vistiešākā veidā cīnās par interneta attīrīšanu no nederīgas un “tukšas” informācijas. E-A-T ir saīsinājums no šādiem angļu valodas terminiem – “expertise, authoritativeness, trustworthiness” (ekspertīze, autoritāte, ticamība).

Īpaši lielu uzmanību GOOGLE grasās pievērst rakstu autoriem – vai viņi ir pietiekoša līmeņa eksperti. Jo tikai sava jautājuma (jomas) eksperts spēj būt autoritāte un uzrakstīt informāciju, kurai var uzticēties.

Piekritīsiet, ka eksperts izklaides jomā nespēs uzrakstīt noderīgu un drošu (ticamu) informāciju juridiskos vai veselības aizsardzības jautājumos. Ne velti aiz vien biežāk internetā var atrast rakstus par kādas konkrētas jomas problēmām, un beigās dota īsa informācija par pašu raksta autoru – viņa izglītību un pieredzi jomā, par kuru ir raksts.

Pie mums, Latvijā, tā varbūt liekas nevajadzīga izrādīšanās, bet lasītājs tomēr vairāk ticēs tādam autoram, kurš var pierādīt savu “kvalifikāciju” tajā jomā, par kuru raksta.

Kvalitatīvs saturs pret kvalificētu autoru

GOOGLE netaisās rakstu autoram prasīt izglītības diplomus un sertifikātus, jo tikai lasītāji ar savām atsauksmēm un apmeklējumiem apliecinās, vai uzrakstītais ir bijis viņiem vajadzīgs un palīdzējis atrisināt kādu konkrētu problēmu.

Ja autors ir nopietni izpētījis kādu jomu, tad spēj uzrakstīt kvalitatīvu un noderīgu rakstu arī bez formālā izglītībā iegūtiem diplomiem un sertifikātiem.

GOOGLE augstu vērtēs tās weblapas kurās ievēroti šādi pamata principi:

  • Dota konkrēta atbilde uz lasītāju jautājumiem;
  • Sniegti reāli izmantojami padomi;
  • Norādītas saites un citiem ticamiem informācijas avotiem internetā;
  • Uz weblapu ir norāde no citas konkrētās jomas respektablas weblapas;
  • Weblapas saturs rosina lasītāju interesi un aktivitāti.

 

Izmantota informācija no http://www.sitepronews.com/

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather