Kā darbojas internets lai nopelnītu

meklētājprogramma Ja ir vēlme soli pa solim veidot stabilu biznesu internetā izmantojot savas weblapas, tad vajag izprast pamata principus par to, kā darbojas internets. Zinot šos pamata principus, tos var ņemt vērā un pielietot jaunas idejas īstenošanas sākumā – vēlāk nevajadzēs šo to labot un pārtaisīt.

Serveros visā pasaulē, kurus savstarpēji savieno internets, atrodas simtiem miljonu (ja ne vēl vairāk) weblapu ar visdažādāko saturu. Speciālās servera programmas ļauj weblapu saturu nodot interneta pārlūkprogrammām (internet explorers) un nogādāt uz interneta lietotāju datoriem.

Lielākajai daļai weblapu nosaukumi atbilst pašu lapu saturam, bet ļoti daudz ir tādu lapu, kuras lasot vien var saprast par ko tās ir. Tādēļ, lai atrastu vajadzīgo informāciju, interneta lietotāji izmanto interneta meklētājprogrammu (search engines) palīdzību. Lielākās no tām zina ikviens interneta lietotājs: Google, Yahoo!, Bing.

Interneta meklētājprogrammām izveidotas savas interneta weblapas, kurās cilvēki var ierakstīt norādes meklējumiem, bet meklētājprogramma atspoguļo meklējumu rezultātus (Search engine result pages).  Meklētāj programmas darbojas pēc šādiem principiem:

Informācijas reģistra izveide (indeksēšana)

Meklētājprogrammām ir izstrādātas speciālas mazas programmas: roboti-zirnekļi, kuri nepārtraukti pārmeklē internetu, sākot ar vispopulārākajām weblapām un meklējot savstarpējas saites no lapas uz lapu, nonāk arī pie citām weblapām.

Šie zirnekļi katrā interneta vietnē sameklē būtiskos vārdus, kuri raksturo vietnes saturu – atslēgvārdus, un savā reģistrā piefiksē ne tikai šos vārdus, bet arī to, kurās interneta vietnēs tie atrodami. Kolīdz kāds interneta lietotājs meklē informāciju pēc kāda atslēgvārda – meklētāj programma jau zina, kur atrodas attiecīgās weblapas.

Katra no meklētājprogrammām darbojas nedaudz atšķirīgi – viena vairāk analizē tikai weblapu nosaukumus, virsrakstus un īpaši izceltos vārdus, bet cita programma “iet cauri” arī visam tekstam un atzīmē arī tur atrastos atslēgvārdus. Tādēļ dažādās meklētājprogrammās lietojot vienus un tos pašus atslēgvārdus, iegūti rezultāti būs atšķirīgi.

Roboti-zirnekļi internetu pārmeklē regulāri – aktīvajās lapās, kurās bieži tiek atjaunots saturs un ir liels apmeklētāju skaits, lielāko meklētājprogrammu roboti viesojas pat vairākas reizes dienā. Līdz ar to jaunumi un lapās citas veiktās izmaiņas atspoguļojas pat jau pēc dažām minūtēm. Attiecīgi lielāks skaits interneta lietotāju uzzina par šādām lapām ar meklētājprogrammu palīdzību – lielākas iespējas gūt ienākumus.

Atslēgvārdi 

Atslēgvārdi – vārdi, kuri vistiešāk raksturo weblapas saturu. Atslēgvārdi ir arī tie vārdi, kurus ieraksta meklētājprogrammās interneta lietotāji, lai sameklētu viņiem nepieciešamo informāciju.

Lai atslēgvārdus pamanītu iepriekš pieminētie roboti-zirnekļi, svarīgi tos izmantot jūsu weblapu pareizajās vietās:

  • domēnu un apakšdomēnu nosaukumos
  • atsevišķu lapu nosaukumos
  • satura sadaļu un apakšnodaļu virsrakstos
  • saišu (linku) enkurtekstos
  • lapas teksta sākuma un beigu daļās

Atslegvārds nav tikai viens vārds, bet var būt arī 2 vai vairāku saistītu vārdu frāze, kas precizē meklējuma mērķi un paātrina dialogu starp interneta lietotāju un tām interneta vietnēm, kuru saturs atbilst atslēgvārdiem.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmailby feather